Pomysły na aranżację pokoju

W końcu zakupiłeś wymarzone mieszkanie i teraz zastanawiasz się jak je zaaranżować? W tym wpisie pomogę Ci podsunąć kilka ciekawych pomysłów na wystrój pustych przestrzeni w Twoim domu.

Pokój można zaaranżować klasycznie lub bardziej stylowo, jak to wygląda w ekskluzywnych hotelach czy apartamentach. Najważniejsza zasada, to nie bać się eksperymentować. Czasem puszczenie wodzy fantazji w realne czyny może przynieść korzystne rezultaty. Decydując się na kolor ścian należy wziąć pod uwagę położenie pokoju. W przypadku braku dostępu do światła dziennego należy zastosować jasne, żywe kolory, co pozwoli nieco rozjaśnić to miejsce. Ciekawy wystrój zagwarantują ekstrawaganckie obrazy i nowoczesne meble, które można zamówić w sklepie Ikea lub stworzyć od podstaw bezpośrednio od stolarza zapewniając mu ich gotowy projekt. Pierwsza jak i druga opcja ma swoje plusy i minusy. Ze sklepu Ikea transport mebli będzie bezproblemowy, bo otrzymuje się je w częściach, a ich złożenie nie należy również do trudnych. Minusem może okazać się jakość, na którą narzeka wielu klientów. Stolarz natomiast stworzy trwałe, solidne meble, ale trudniej jest z ich transportem. Można zaobserwować, że w tych ekskluzywnych miejscach tj. hotele 4 i 5 gwiazdkowe jest duża ilość kwiatów w pokojach. Takie dodatki zdecydowanie podkreślają jakość miejsca.

Czytaj dalej Pomysły na aranżację pokoju

Styl industrialny we wnętrzach

Korzeni stylu industrialnego możemy szukać już w XVIII wieku, sięgając do czasu rewolucji przemysłowej, kiedy to dzięki zmianom technologicznym, przybywało coraz więcej fabryk i budynków przemysłowych. Faktycznie jednak początek stylu industrialnego we wnętrzach mieszkalnych to ubiegły wiek i  lata 50-te, a także okres recesji i upadku wielu przedsiębiorstw i fabryk w Stanach Zjednoczonych. Kryzys i recesja doprowadziły do tego, że wiele budynków przemysłowych, w których mieściły się rozmaite zakłady, opustoszały i zostały zagospodarowane przez artystów na pracownie i na mieszkania. Do budynków tych artyści znosili wszystko to, co zostało w porzuconych fabrykach czyli głównie metalowe meble i rozmaite stalowe dodatki, które adaptowali na swoje potrzeby.

Czytaj dalej Styl industrialny we wnętrzach

Dom w romantycznym stylu czyli jaki

Nie raz zapewne słyszeliśmy określenie, że jakiś dom lub mieszkanie jest bardzo romantyczne. Jest to bardzo popularne określenie i zdaje się, że wszyscy wiedzą co to znaczy. To przede wszystkim klimat i romantyczna atmosfera. Co jednak sprawia, że w danym miejscu czujemy powiew romantycznych uniesień? Co tak naprawdę czyni dom romantycznym? Czytaj dalej Dom w romantycznym stylu czyli jaki

Projektowanie i urządzanie wnętrz

Mieszkaniowy boom spowodował, że firmy zajmujące się projektowaniem i aranżacją wnętrz mają sporo pracy i ciągle pozyskują nowych klientów, którzy nie mają czasu na samodzielne urządzenie swojego mieszkania, lub brakuje im inwencji twórczej.

Kupując mieszkanie najczęściej mamy już jakąś wizję jego wyglądu, często jest jednak tylko zarys lub ogólny widok. Profesjonalna firma projektowa pomaga klientom zmierzyć się z problemem, w jaki sposób je urządzić. Niezależnie od naszych upodobań, wielu z nas w tej sytuacji wybiera współpracę z dekoratorami. Wiadomo, że trzeba wtedy liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Czytaj dalej Projektowanie i urządzanie wnętrz

Metamorfoza nie jedno ma imię

Jadąc dzisiaj rano do pracy w radiu trafiłem na bardzo ciekawy wywiad. Uważam, że takie audycje przedstawiające ciekawe osobistości mają największą wartość dla słuchaczy. Przez słuchanie takich audycji mogą oni poznać nietuzinkowe zainteresowania oraz pasje. Być może część słuchaczy zainteresuje się tym co przedstawia bohater audycji? Główna bohaterka dorota szelągowska , opowiadała o swojej pełnej wyzwań pracy. Na co dzień zajmuje się doradztwem z zakresu aranżacji wnętrz. Jej głównym celem jest przemeblowanie domu aby był w maksymalnym stopniu przyjazny oraz użyteczny. Czytaj dalej Metamorfoza nie jedno ma imię

Diody nie zawsze intensywnie święcące

W kwestii oświetlania domów, mieszkań, biur i innych pomieszczeń użytkowych obecnie wybór jest ogromny. Zdaniem fachowców każde z wybranych zastosowań ma strony mocne, działające na korzyść źródła światła i jego użytkownika, jak również słabsze aspekty, mogące znacząco pogorszyć jakość ich korzystania. Czytaj dalej Diody nie zawsze intensywnie święcące