Przygotowanie domu, mieszkania do sprzedaży.

Sprzedaż domu lub mieszkania to najprawdopodobniej jedna z największych i najważniejszych transakcji jaką przyjdzie nam zrealizować w życiu. Warto się więc do niej odpowiednio przygotować, przecież zależy nam na tym, aby odbyło się to jak najszybciej i jak najkorzystniej finansowo. Nie zapominajmy również o różnorakich kosztach jakie ponosimy, gdy wydłuża się czas poszukiwania klienta.

Czytaj dalej Przygotowanie domu, mieszkania do sprzedaży.

Aranżacje z cegieł

Fanów odkrytych cegieł nie brakuje, wręcz jest ich coraz więcej. Cegły mają coś w sobie co przyciąga wzrok i nadaje niezwykły urok mieszkaniu. Z czym najlepiej łączyć cegły?

Ułatwione zadanie mają przed sobą właściciele mieszkań w starych kamienicach, gdzie ściany budowane z cegieł były standardem. Dla tych szczęśliwców wystarczy tylko zdarcie warstwy tynku by odsłonić żywe cegły, ale czy to wszystko? Oczywiście nie. Po takiej operacji potrzeba cegły wyczyścić i zabezpieczyć impregnatem by uniknąć ciągłego sprzątania okruchów – tak, cegły się kruszą, więc bez impregnatu ani rusz.

Czytaj dalej Aranżacje z cegieł

Shabby chic. Stary czy jednak nowy styl?

Stylów we wnętrzarstwie jest sporo, niektóre z nich są dość młode. Jednym z nich, choć nie do końca całkowicie „nowy” jest shabby chic. Co nam oferuje, skąd się wziął i z jakiego powodu, aż tak wiele ludzi, a przede wszystkim kobiet oszalało na jego punkcie? Czytaj dalej Shabby chic. Stary czy jednak nowy styl?

Wnętrza w stylu shabby chic

Styl shabby chic to trend w aranżacji wnętrz, który ostatnio jest coraz bardziej popularny. Coraz częściej wnętrza są urządzane zgodnie z wytycznymi tego stylu, którego naczelną zasadą jest zestawianie starego z nowym, z naciskiem na dekorowanie przedmiotami naznaczonymi zębem czasu. Co oznacza sam termin shabby chic? Shabby to stary, a chic to po prostu szyk. Idealna jest sytuacja, gdy do aranżacji wnętrza w tym stylu używane są autentyczne, stare przedmioty. Przedmioty zniszczone, z których odchodzi farba, które pomalowane są jasnymi, pastelowymi kolorami. Jeżeli nie dysponujemy takimi wiekowymi przedmiotami, starymi meblami, dopuszcza się możliwość specjalnego postarzania zarówno przedmiotów dekoracyjnych jak i mebli.

Czytaj dalej Wnętrza w stylu shabby chic