Sprzęt budowlany – o czym pamiętać?

Wybierając sprzęt budowlanych powinniśmy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych elementów. Przede wszystkim czy potrzebujemy zakupić dane urządzenie czy też wystarczy zwrócić się ze zleceniem wypożyczenia do odpowiednich firm, które tym się zajmują.

Przed rozpoczęciem zaplanowanych czynności budowlanych konieczne jest sprawdzenie, jakim sprzętem się dysponuje, a jakiego brakuje. Jeżeli mamy już sporządzoną listę wówczas trzeba dokonać kalkulacji. Element ten musi być bardzo dokładnie spełniony, wypożyczenie bowiem sprzętu i późniejsze jego niewykorzystywanie, to marnowanie pieniędzy.

Bezpieczeństwo na budowie

Warto dbać o przestrzeganie przepisów BHP przy wykonywaniu robót budowlanych, ponieważ konsekwencje lekkomyślności w tym zakresie mogą być tragiczne i dotyczyć zagrożenia zdrowia a nawet życia ludzi.

Z racji wykonywanego zawodu odwiedzam liczne budowy w ramach pełnienia nadzoru autorskiego. Na budowach dużych oraz takich gdzie ustanowiono Inwestora Zastępczego przepisy BHP są przestrzegane. Zagrożenia rosną proporcjonalnie do zmniejszania się inwestycji. Niewątpliwie najmniej bezpiecznie pracuje się na budowach domów jednorodzinnych.

Czytaj dalej Bezpieczeństwo na budowie

Domy inteligentne – nowoczesne rozwiązania

Energooszczędny, funkcjonalny, komfortowy w użytkowaniu – tak w skrócie można określić dom inteligentny, który związany jest z koncepcją budownictwa pasywnego. Domy pasywne projektowane są tak, aby w każdym pomieszczeniu zapewniona była optymalna temperatura na stałym i równym poziomie. Osiąga się to przez wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii i nowoczesnych technologii stosowanych w budownictwie. Czytaj dalej Domy inteligentne – nowoczesne rozwiązania

Odpowiedni wybór materiałów budowlanych

Rozpoczynamy budowę własnego domu – stajemy się inwestorem i przychodzi moment w którym musimy wybrać miejsce gdzie zaopatrywać będziemy się w potrzebne materiały budowlane. Oczywiście możliwości jest całe mnóstwo: drobne sklepy, hurtownie czy nawet markety budowlane. Czytaj dalej Odpowiedni wybór materiałów budowlanych