Jak urządzić domową siłownię?

W związku z rosnącym zainteresowaniem sportem, byciem fit i zdrowym stylem życia wzrosła też frekwencja w klubach fitness. Również sprzedaż akcesoriów do siłowni i domowych siłowni znacznie się poprawiła.

Ludzie kupują coraz więcej rowerów treningowych, orbitreków czy też atlasów do treningów siłowych. Nie każdy jest zwolennikiem treningów w grupach w klubach fitness czy też na siłowni. Dla tych osób alternatywą pozostaje domowa siłownia. Odrobina przestrzeni i kilkaset złotych wystarczy w zupełności do wyposażenia podstawowej domowej siłowni.

Czytaj dalej Jak urządzić domową siłownię?

Zacznij ćwiczyć – sport jest modny!

W dzisiejszych czasach wyznacznikiem bycia „trendy” nie są wcale pieniądze. Jeżeli chcemy czuć się modni, to nie tylko powinniśmy dbać o swój wygląd, pozycję w mediach społecznościowych, ale również o kondycję fizyczną. Kiedyś ludzie ćwiczyli dla zrzucenia zbędnych kilogramów. Obecnie już nie tylko doskonała sylwetka jest powodem do ćwiczeń, lecz także chęć pasowania do grupy.

Czytaj dalej Zacznij ćwiczyć – sport jest modny!

Jakie zmiany w nas zachodzą podczas jesieni

Warto pamiętać, że jesień należy do tych chłodniejszych miesięcy. Wtedy to też pojawiają się chłodniejsze wiatry zwłaszcza w naszym klimacie, który jest przecież umiarkowany. Zimny wiatr oddziałuje na nasz organizm i to w dość znaczący sposób. Zwiększa się, bowiem suchość, a jeśli w tej porze również deszcze to zmianom ulega również wilgotność i ciężkość całego ciała.

Czytaj dalej Jakie zmiany w nas zachodzą podczas jesieni

Właściwa motywacja do ćwiczeń

Z całą pewnością zwłaszcza, jeśli prowadzimy aktywny tryb życia, czasem trudno nam po prostu wstać i zacząć aktywnie pracować nad kondycją swego ciała, czy też doskonałą figurą. Często nawet, jeśli zaczynamy ćwiczyć nasze wysiłki po pewnym czasie i tak idą na marne, albowiem szybko czujemy się zmęczeni, tracimy ochotę, a tym samym po prostu się poddajemy. Jednakże w życiu każdego człowieka, co pewien czas pojawia się myśl, że najwyższa pora, aby zmienić nasz tryb życia. Stajemy, więc przed lustrem i z niepokojem spoglądamy na nasze zbędne kilogramy, czy też po prostu nasz organizm nie jest wstanie wykonywać wszystkich czynności, jakie stawia przed nami dzień codzienny. Jak więc poprawić te elementy? Jak zacząć ćwiczyć, aby szybko nie stracić po prostu na to ochoty?

Czytaj dalej Właściwa motywacja do ćwiczeń

Ruch i sport – elementy zdrowego trybu życia

Na pewno zastanawiamy się, czy uprawianie sportu jest koniecznym elementem, aby nasz tryb życia był zdrowy, a nasze ciało czuło się doskonale? Z całą pewnością aktywność jest bardzo ważnym dla nas elementem życia, co nie oznacza jednak, że sport zawsze jest zdrowy i niesie ze sobą jedynie pozytywne konsekwencje. Czasami jest wręcz przeciwnie, ponieważ jeśli uprawiamy sport zbyt intensywnie, albo też wyczynowo jesteśmy narażeni na wiele różnorodnych kontuzji. Dodatkowo następuje szybkie zużycie naszego organizmu i jego poszczególnych części np. stawów. Pomimo, że wcale nie musimy cechować się sportową karierą to jednak nie oznacza, że powinniśmy siedzieć w domu na kanapie przed telewizorem. Czytaj dalej Ruch i sport – elementy zdrowego trybu życia

Jak zacząć uprawiać jogę?

Joga bardzo często kojarzy się z trudnymi pozycjami, które wymagają wielu lat treningu. Takie stereotypy zazwyczaj odstraszają osoby, które nie czują się wystarczająco sprawne, żeby wykonywać wymagające ćwiczenia. Warto jednak pamiętać, że joga jest praktycznie dla każdego i pod okiem doświadczonego nauczyciela możemy szybko zrobić duże postępy. Czytaj dalej Jak zacząć uprawiać jogę?