Izolacja termiczna dachu – co i jak?

Płaskie dachy w Polsce nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Wynika to przede wszystkim z niezbyt sprzyjających im warunków klimatycznych, w tym przede wszystkim częstych opadów deszczu, a w porze zimowej – śniegu.

Osoby, które zdecydują się jednak na nie, powinny zastanowić się nad ich izolacją termiczną, pozwalającą na maksymalne cieszenie się otrzymanymi warunkami i prawidłowe wykorzystywanie wszystkich jego charakterystycznych cech. Bardzo dobrze pod tym względem sprawdza się termiczna izolacja dachu. Czytaj dalej Izolacja termiczna dachu – co i jak?

Ocieplenie domu to sposób na oszczędzanie

Izolacja całego poddasza

Marzeniem nie jednej osoby jest zbudowanie własnego domu, najlepiej z wielkim ogrodem, o basenie nie wspomniawszy. Przecież dom powinien być dla nas najmilszym miejscem na ziemi, gdzie będziemy czuć się dobrze i bezpiecznie. Dla tych co te marzenie udaje się właśnie spełniać pojawiają się nowe problemy dotyczące samych fachowców, którzy ten dom budują. I chodzi tutaj o wykończenie kiedy mowa o instalacjach sanitarnych, kanalizacji czy izolacji stropu na dachu lub w piwnicy.

Czytaj dalej Ocieplenie domu to sposób na oszczędzanie