Czym jest kolokacja?

W dzisiejszych czasach coraz więcej dużych firm decyduje się skorzystać z usługi kolokacji. Dzięki temu możemy mieć pewność, że dane z naszego serwera znajdują się w bezpiecznym miejscu i są prawidłowo chronione. Jak jednak upewnić się, że jest to usługa potrzebna naszej firmie? Przeczytaj o kilku korzyściach, jakie kolokacja niesie ze sobą.

Czytaj dalej Czym jest kolokacja?

Nowoczesne usługi informatyczne

Rozwój sieci teleinformatycznych sprawił, że w dziedzinie usług informatycznych rozwinęła się znaczna specjalizacja. Dostawcy usług internetowych, operatorzy telekomunikacyjni i inne firmy mogą korzystać z infrastruktury centrów danych. Dzięki outsourcingowi usług różne organizacje mogą korzystać z doskonale zorganizowanych, bezpiecznych i klimatyzowanych pomieszczeń. Dzięki takim usługom jak kolokacja w Katowicach, Łodzi czy Warszawie wiele podmiotów gospodarczych może taniej wdrażać informatyczne usprawnienia.

Czytaj dalej Nowoczesne usługi informatyczne

Specjalistyczne usługi serwerowe

Hosting i kolokacja to dwie, podstawowe usługi w zakresie obsługi serwerów, które są udostępnianie różnym podmiotom. Hosting związany jest z udostępnianiem zasobów serwera, a kolokacja polega na udostępnianiu mu miejsca w serwerowni. Klienci mogą otrzymać miejsce w pomieszczeniu, gdzie wstawią swoje szafy serwerowe i serwery lub w gotowej i oprzyrządowanej szafie serwerowej. Z usług hostingowych najczęściej korzystają mniej wyspecjalizowane podmioty, które mają mniejsze zapotrzebowanie na pracę nowoczesnych serwerów. Czytaj dalej Specjalistyczne usługi serwerowe