Zwyrodnienia szyjnego odcinka kręgosłupa

Odcinek szyjny kręgosłupa pełni bardzo ważną rolę w naszym codziennym funkcjonowaniu. To właśnie od niego zależna jest prawidłowa praca naszych zmysłów. Niestety z wiekiem cały nasz kręgosłup ulega zwyrodnieniom.

Bóle kręgosłupa w odcinku szyjnym

Schorzenia dotyczące szyjnego odcinka kręgosłupa mogą być odczuwane, jako niedomaganie oczu, serca, mózgu, a nawet, jako paraliż. Jest to spowodowane faktem, że w odcinku kręgowym znajdują się wszystkie najważniejsze dla naszego organizmu nerwy. Zmianom zwyrodnieniowym najczęściej podlegają kręgi od 3 do 6. Zazwyczaj schorzenie dopada pojedynczych kręgów. W przypadku jednak, gdy zwyrodnienie dotyczy wszystkich kręgów, mamy do czynienia z spondylozą, czyli postępującym zanikiem krążków międzykręgowych. Trzeba zwracać uwagę na tego typu bóle kręgosłupa, leczenie powinno zacząć się jak najszybciej.

Czytaj dalej Zwyrodnienia szyjnego odcinka kręgosłupa

Bóle kręgosłupa podczas ciąży

Nawet, jeśli ciąża przebiega podręcznikowo, a przyszła mama bardzo dba o siebie i o swoje przyszłe dziecko oraz jest całkowicie zdrowa, bóle kręgosłupa w tym okresie stanowią nieodłączny element. Jest to spowodowane dźwiganiem dodatkowych kilogramów, co obciąża kręgosłup, dlatego warto stosować pewne metody, które mogą przynieść ulgę.

Czytaj dalej Bóle kręgosłupa podczas ciąży

Jak leczyć przepuklinę dysku?

Przepuklina dysku, czyli inaczej mówiąc dyskopatia, to mechaniczne uszkodzenie krążka międzykręgowego, które jest najczęstszą przyczyną bólu krzyża. W większości przypadków schorzenie to dotyczy krzyżowo-lędźwiowej części kręgosłupa.

Czytaj dalej Jak leczyć przepuklinę dysku?