Elektronika – zawód przyszłości?

W ostatnim czasie wiele się mówi na temat tego, że jest przesyt absolwentów kierunków humanistycznych, takich jak psychologia czy filozofia. Mówi się, że w Polsce potrzebni są ludzie wykształceni, po kierunkach ścisłych, najlepiej z tytułem przynajmniej Inżyniera. Jak jest w rzeczywistości? Czytaj dalej Elektronika – zawód przyszłości?

Tablet – zabawka czy narzędzie pracy?

Obecnie tablety zyskują gigantyczną popularność. Wiele firm produkujących do tej pory netbooki zrezygnowało z nich właśnie na rzecz tabletów.  Ale czy tablet to dobre rozwiązanie dla każdego biznesmena czy tylko zabawka? Odpowiedź na to pytanie moim zdaniem jest tylko jedna – są to i profesjonalne narzędzia i zabawki. W tej chwili na rynku mamy zatrzęsienie tabletów różnych producentów. Rozpiętości cenowe też są ogromne – od około 100 zł do nawet 2000 zł. I tu właśnie pojawia się kryterium, którym wbrew pozorom dość łatwo oddzielić zabawki od sprzętu bardziej profesjonalnego. Czytaj dalej Tablet – zabawka czy narzędzie pracy?

Najlepsza nawigacja na androida

Każdy z nas korzysta codziennie z wielu rozlicznego rodzaju przyrządów elektronicznych. W mgnieniu oka rozwija się szczególnie rynek związany z motoryzacją jak również branża gadżetów w każdej formie. Dzięki możliwości wykorzystania rewelacyjnego urządzenia, jakim jest gps, poruszanie się samochodem stało się w ciągu ostatnich kilku lat o wiele prostsze. W tym momencie można znaleźć telefony, które mają dostępną tego rodzaju opcję, a mowa o telefonach działających pod systemem operacyjnym android firmy Google. Czytaj dalej Najlepsza nawigacja na androida