Ewolucja farb offsetowych

W profesjonalnych drukarniach, farby wykorzystywane do druku musza być odpowiednie do wykorzystywanej metody drukowania. Ze względu na to, że technika druku offsetowego jest najpopularniejsza w Polsce, mieszalni farb do tej metody druku jest najwięcej. Farby wzbogacone są o wiele czynników, by nadruki codziennie wyglądały tak samo trwało i estetycznie. Czytaj dalej Ewolucja farb offsetowych

Jak malować ściany?

Wydawać by się mogło, że nie ma łatwiejszej pracy przy wykańczaniu mieszkania czy remoncie, niż malowanie ścian. W praktyce bardzo często okazuje się, że ta pozornie prosta czynność potrafi przysporzyć wielu problemów. Żeby pokrywanie ściany wymarzonym kolorem nie było uciążliwe, a efekt zgodny z naszymi oczekiwaniami, musimy się do tego zadania odpowiednio przygotować oraz zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt.

Czytaj dalej Jak malować ściany?

Jaką farbę wybrać na swój dach?

Na obecnym rynku lakierów i farb dachowych dostępna jest ogromna ilość materiałów wykorzystywanych do renowacji dachu. Większość z nich nie pełni jednak oczekiwań użytkowników. Zastosowane farby po krótkim okresie łuszczą się i tracą swój kolor. Tego typu przekształcenia są skutkiem zmieniających się warunków atmosferycznych panujących w naszym kraju. Czytaj dalej Jaką farbę wybrać na swój dach?