Jak prowadzić biznes w Chinach?

Mówiąc o współpracy biznesowej z Chinami, wielu przedsiębiorców ma na myśli sytuację, w której zleca produkcję lub importuje wyprodukowane tam dobra. Tymczasem kraj ten może zaoferować polskim firmom znacznie więcej. Rozmiar i potencjał chińskiego rynku sprawiają, że warto na nim zaistnieć. Niezbędne do tego są jednak: oryginalny produkt lub usługa, wiedza o specyfice tamtejszej kultury, a przede wszystkim… umiejętność budowania relacji międzyludzkich.

Czytaj dalej Jak prowadzić biznes w Chinach?

Na co uważać przy umowach z bankiem?

Wszystkie instytucje finansowe przyzwyczajają nas do tego, że za każdą usługę musimy dopłacić. Jednak jednocześnie reklamują swoje usługi czy rachunki jako kosztujące zero. Dlatego otwierając nowy rachunek czy biorąc kredyt obejrzyjmy dokładnie to co podpisujemy. W końcu od tego zależy czy w końcu będziemy korzystać z usług tego banku czy innego. Czytaj dalej Na co uważać przy umowach z bankiem?

Jakie wady mają pożyczki przez Internet?

Pożyczki udzielane za pośrednictwem Internetu są coraz popularniejsze. Świadczy o tym m.in. stale rosnąca liczba firm je oferujących. Instytucje pożyczkowe można bowiem znaleźć praktycznie w każdej większej miejscowości. Co ciekawe, rzadko zdarza się, by któraś z tego typu firm ogłaszała upadłość, mimo że pożyczki online często nie są spłacane regularnie. Czytaj dalej Jakie wady mają pożyczki przez Internet?

Jak skutecznie oszczędzać pieniądze?

Oszczędzanie pieniędzy to rozsądne działanie podyktowane myśleniem o przyszłości. Jest to oczywiście działanie warte polecenia. Każdy powinien posiadać oszczędności, by w chwilach gorszej sytuacji finansowej nie stanąć przed problemem braku pieniędzy. Oszczędzać warto, pytanie jednak jak to robić? Czytaj dalej Jak skutecznie oszczędzać pieniądze?

Pożyczki pozabankowe leksykon wiedzy

Kłopoty z pieniędzmi są towarzyszem obecnie niezmiernie dużej ilości ludzi. Niestety niełatwo jest zdobyć stabilność finansową. Co najgorsze aby odszukać stałą pracę trzeba mieć spore szczęście, a nawet jeśli już nam się to uda, przekonamy się, że dochody nie są na tyle wysokie, aby mieć możliwość z nich coś oszczędzić. Czytaj dalej Pożyczki pozabankowe leksykon wiedzy

Czego oczekujemy od kantorów internetowych?

Złota era kantorów internetowych rozpoczęła się w 2011 r., wraz z wprowadzeniem w życie ustawy antyspreadowej. Od tego czasu pojawiło się ok. 30 serwisów oferujących wymianę walut online. Ranking JakiKantor zbadał, czego klienci oczekują od e-kantorów. Czytaj dalej Czego oczekujemy od kantorów internetowych?

Czy wszystkie lokaty bankowe są bezpieczne?

Lokaty są niekwestionowanym liderem wśród najbezpieczniejszych produktów bankowych. Zakładając typowe lokaty terminowe nie musimy obawiać się utraty kapitału. Co najwyżej, w razie zerwania lokaty przed terminem, utracimy całość lub część odsetek – utracie ulegną jedynie te, które nie zostały skapitalizowane tj. nie zasiliły naszego portfela (lub rachunku bankowego) lub odłożonego na lokacie kapitału. Czytaj dalej Czy wszystkie lokaty bankowe są bezpieczne?

PIT-16 dołączony do wniosku w CEIDG

Od 1 lipca 2011 roku, kiedy został uruchomiony system Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), istnieje możliwość dołączenia wniosku PIT-16. Jednak należy pamiętać, iż ta możliwość przysługuje jedynie nowym przedsiębiorcom, którzy dopiero chcą założyć własną działalność gospodarczą. Czytaj dalej PIT-16 dołączony do wniosku w CEIDG