Jaką bramę do garażu wybrać?

Masz w planach kupić bramę do garażu. Wiesz już jakie są rodzaje, ale potrzebujesz więcej informacji? Sprawdź na co warto zwracać uwagę podczas wyboru bramy.

Na początek pomyśl o ilości miejsca, a konkretnie, jak dużo miejsca może zająć taka brama. Przykładowo, brama uchylna jest łatwa w montażu, nie kosztuje też dość dużo, jednakże otwierając się wysuwa się na zewnątrz garażu. Żeby więc normalnie i swobodnie otwierać taką bramę, musisz parkować samochód około 1 do 2 metrów od garażu. W tym sensie być może lepiej zdecydować się na bramę rolowaną lub segmentową. Co prawda, są one droższe, ale nie wymagają dodatkowego miejsca na otwarcie.

Czytaj dalej Jaką bramę do garażu wybrać?

Nasze auta zagrożone kradzieżą

Kradzieże aut na terenie stolicy Polski są nadal popularne. Statystyki wskazują, że do takich incydentów dochodzi nawet sześć razy dziennie. Właściciele takich pojazdów mają zatem nad czym się poważnie zastanowić. Wszak zabezpieczenie samochodu jest w tym wypadku ważną sprawą. Nie zadbanie o to doprowadzi do pojawienia się wielu problemów. W tych najgorszych będzie całkowita utrata pojazdu. Czytaj dalej Nasze auta zagrożone kradzieżą