Gotujemy smacznie i zdrowo!

Gotowanie stało się w ostatnim czasie wyjątkowo modne. Jest to związane przede wszystkim z programami kulinarnymi, bijącymi popularność, a także blogerami. Ludzie pokochali gotować, pozyskują coraz to ciekawsze przyprawy, pomysły, przepisy, chwalą się swoimi osiągnięciami, zwiększają swoje umiejętności.

Oprócz gotowania, nie mniej „trendy” jest bywanie na diecie. Odchudzanie, zmiana wagi, dostarczanie organizmowi coraz to wymyślniejszych potraw, to swoistego rodzaju boom naszych czasów. Te dwa trendy świetnie się uzupełniają,tworząc w sieci portale o tematyce kulinarnej, dostarczające przepisy dietetyczne. Przepisy te nie są tworzone zazwyczaj przez wytrawnych kucharzy, ale osoby, które do tej pory nie zajmowały się gotowaniem, które chciałyby się pochwalić swoim pomysłem na siebie i utratę wagi.

Czytaj dalej Gotujemy smacznie i zdrowo!

Czy tatar jest zdrowy?

Tatar, a raczej befsztyk tatarski – tak powinniśmy nazywać tę potrawę, jest tworzony z mielonego mięsa wołowego, jajek oraz przypraw takich jak pieprz czy sól. W skład tej potrawy wchodzić może również musztarda, ketchup, olej oraz inne dodatki. Tatar często podawany jest z przyprawą magii, bez której, jak twierdzi wielu wytrawnych znawców kuchni, tatar traci swój niepowtarzalny smak ostrości. Czytaj dalej Czy tatar jest zdrowy?

Współczesne biesiadowanie

Współcześnie wieczór z bliskimi nie prezentuje się już tak jak kiedyś. Kiedyś przodowały na ławie paluszki, coś do picia – a samo grono bliskich wystarczało, aby przyjęcie włączyć do zakończonych sukcesem. Współcześnie wychodząc z propozycją spędzenia wspólnego soboty i zaproszenia przyjaciół do swojego domu, wypada wszystko dokładnie opracować, począwszy od dekoracji, po zakąski – a na kolorowych drinkach kończąc. Czytaj dalej Współczesne biesiadowanie

Warzywa – zdrowe odżywianie!

Na początek parę wiadomych spraw, co do których nie ma co prawda wątpliwości, ale jakoś ciężko niestety określić jak to wygląda naprawdę i w rzeczywistości i na ile umiemy o siebie w tej sytuacji zadbać. O tym, że jedzenie warzyw jest zdrowe, wiadomo przecież wyjątkowo powszechnie. Ale co zrobić zatem w takiej sytuacji, kiedy nie ma wcale mowy o sałatkach warzywnych, ale nieco innych, choć równie smacznych? Czytaj dalej Warzywa – zdrowe odżywianie!