Lokalizacja gps – dlaczego warto?

Nawigacja GPS staje się standardem wyposażenia każdego służbowego pojazdu. Urządzenie to umożliwia przede wszystkim wyznaczenie najkrótszej i najwygodniejszej dla kierowcy trasy, pozwala nie tracić czasu na szukanie w obcym mieście określonej ulicy bądź siedziby firmy, stanowi także doskonałe źródło możliwych objazdów, gdy wiemy o wypadkach lub korkach. Czytaj dalej Lokalizacja gps – dlaczego warto?

Nawigacja – gadżet czy rewolucja?

Już od czasów starożytnych, ludzie konstruowali narzędzia służące orientacji w terenie i nawigacji. Były one potrzebne odkrywcom nowych lądów czy żołnierzom walczącym na nieznanych sobie terenach. Obecnie dysponujemy nowoczesnymi, satelitarnymi systemami pozycjonowania, dzięki którym precyzyjne nawigacje znajdują się w wyposażeniu telefonów komórkowych i innych mobilnych urządzeń – a zatem weszły w posiadanie przeciętnego użytkownika. Czy to praktyczny wynalazek, czy jedynie snobistyczna moda?

Czytaj dalej Nawigacja – gadżet czy rewolucja?

Jakie narzędzia wybrać do nawigacji?

Jeżeli dużo podróżujesz, to być może już wiesz jak duże znaczenie ma określanie swojej pozycji. Jeżeli masz jakiekolwiek doświadczenie w tej kwestii, to być może będziesz stosował w tym celu położenie gwiazd. W pewnym stopniu można wykorzystać również Słońce oraz Księżyc. Do pewnego stopnia można posłużyć się również roślinnością, np. drzewo porośnięte jest w większym stopniu mchem od strony południowej. Czytaj dalej Jakie narzędzia wybrać do nawigacji?