Rodzaje rachunków w polskich bankach

Placówki bankowe oferują nam cztery rodzaje kont, w zależności od tego jakie mamy potrzeby i oczekiwania względem nich – są to konta firmowe, konta młodzieżowe i studenckie, rachunki osobiste oraz konta oszczędnościowe.

Dla tych, którzy prowadzą firmę, najwygodniejszym rozwiązaniem staje się konto firmowe. Jest to podstawa do prowadzanie i zarządzania, nawet najmniejszymi przedsiębiorstwami. Wiele udogodnień, w tym między innymi darmowe przelewy do ZUS i US. Do tego najczęściej wysokie salto debetowe i duże oprocentowanie. Korzystając z takiej opcji po pierwsze można ułatwić sobie zarządzanie firmą, a po drugie zmniejszyć koszt związany z comiesięcznymi opłatami, a tych jest wcale niemało.

Czytaj dalej Rodzaje rachunków w polskich bankach

Jak skutecznie oszczędzać pieniądze?

Oszczędzanie pieniędzy to rozsądne działanie podyktowane myśleniem o przyszłości. Jest to oczywiście działanie warte polecenia. Każdy powinien posiadać oszczędności, by w chwilach gorszej sytuacji finansowej nie stanąć przed problemem braku pieniędzy. Oszczędzać warto, pytanie jednak jak to robić? Czytaj dalej Jak skutecznie oszczędzać pieniądze?

Ile kosztuje "darmowe" konto bankowe

Codziennie jesteśmy bombardowani reklamami tzw. „darmowych” kont bankowych. Banki prześcigają się w pomysłach na kampanie zachęcające do wyboru właśnie ich oferty eksponując zalety swoich produktów, a wady chowając głęboko w tabelach opłat i prowizji. Dopiero po podpisaniu umowy i sprawdzeniu miesięcznej historii rachunku, klient dowiaduje się ile tak naprawdę kosztuje jego konto. Czytaj dalej Ile kosztuje "darmowe" konto bankowe