Pomysł na udany weekend

Zastanawiasz się jak udanie spędzić weekend? nie masz planów na najbliższe dni wolne? zastanów się nad pobytem w Krakowie. Miasto to znajduje się w województwie Małopolskim w pobliżu wielu turystycznych miejscowości ( Oświęcim, Wadowice, Wieliczka, Częstochowa ). Do miasta można dostać się różnymi środkami komunikacji ( samolot, autobus, pociąg ).

Co warto zobaczyć w Krakowie? Przede wszystkim Rynek i Wawel. Krakowski rynek jest chyba jednym z piękniejszych w naszym kraju. Jest bardzo duży i ma wiele pięknych zabytków. Magii temu miejscu dodają stare zabudowania, kolorowe kamienice i uliczki. Na Wawelu znajduje się piękny zamek królewski. W wolnej chwili można się również przejść do dzielnicy Kazimierz, która ma swój własny niepowtarzalny klimat. Szczególnie należy spróbować zapiekanek z okrąglaka. Jeśli do Krakowa chcesz wybrać się ze swoją sympatią, to udaj się z nią na bulwary wiślane wieczorem, aby móc pospacerować wzdłuż Wisły.

Czytaj dalej Pomysł na udany weekend

Krótki przewodnik po Krakowie

Kraków jest chyba najbardziej popularnym miastem wśród zagranicznych turystów. My też szczególnie w okresie weekendowym udajemy się do Krakowa, aby spędzić mile czas. Dlaczego tak jest? Wynika to przede wszystkim z historii tego miejsca i wielu wspaniałych atrakcji turystycznych jakie obecnie ma do zaoferowania miasto. Czytaj dalej Krótki przewodnik po Krakowie

Gdzie aktywnie spędzić czas w Krakowie?

Laserowy paintball w Krakowie:

Ciekawą alternatywą na aktywne spędzenie czasu może być laserowy paintball w Krakowie. Pozwala on na świetną zabawę, w której podzieleni na dwa zespoły możemy ze sobą rywalizować. Światła, muzyka, wystrój – te elementy sprawiają, że biorąc udział w zabawie przenosimy się do klimatu rodem z gier komputerowych. Dzięki specjalnej kamizelce, na koniec zabawy możemy się dowiedzieć zarówno która drużyna wygrała, jak i jak przedstawiały się nasze trafienia w poszczególnych przeciwników. Czytaj dalej Gdzie aktywnie spędzić czas w Krakowie?

Kraków – miejsce warte odwiedzenia

Decydując się na podróż w dłuższy weekend majowy warto zahaczyć o Kraków. Miasto to posiada bardzo ciekawą i bogatą historię. W Krakowie znajduje się bardzo wiele zabytków. Można zwiedzić m.in. Wawel lub udać się na Kazimierz i posłuchać historii tego magicznego miejsca. Kraków pozwoli wam się przenieść do innego świata za sprawą starodawnych zabudowań, których pozostało bardzo wiele po dzisiejsze czasy. Klimat Krakowa przyciąga bardzo wielu turystów z całego świata, dlatego każdy, kto porusza się po tym mieście ma możliwość usłyszeć rozmowy w przeróżnych językach. Czytaj dalej Kraków – miejsce warte odwiedzenia

Komfortowe apartamenty zamiast hotelu

Na mapie Polski pojawia się coraz więcej opcji wygodnego zakwaterowania. Chcąc oszczędzić Państwa cenny czas, stworzyliśmy stronę, która pomaga w znalezieniu najlepszego noclegu. Dopadające nas z każdej strony ograniczenia przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Dlatego nikogo nie powinno dziwić dążenie do niezależności, które w dużym stopniu przyczynia się do rosnącej popularności apartamentów.

Czytaj dalej Komfortowe apartamenty zamiast hotelu

Projektowanie stron dla opornych

Nie od dzisiaj wiadomo, że projektowanie stron internetowych nie należy do najłatwiejszych dziedzin. Wymaga kreatywności, twórczej pracy, dużego zaangażowania. Można się tego nauczyć, zrozumieć, a nawet polubić. Jeśli naturalnie nie jesteśmy urodzonymi projektantami działanie na tym polu potrafi być uciążliwe i niewdzięczne. Czytaj dalej Projektowanie stron dla opornych

Najpopularniejsze miasto turystyczne w Polsce.

Jednym z najpopularniejszych turystycznie miast jest Kraków. Wiele turystów z krajów Uni Europejskiej jak również z za oceanu wybierają właśnie Kraków. Znajduje się w nim wiele zabytków i miejsc historycznych. Głównym wizerunkiem Krakowa jest zamek na Wawelu, Rynek Główny, Sukiennice i wiele innych atrakcyjnych miejsc. Drugim powodem jakim zagraniczni turyści wybrali właśnie Kraków jest dobre połączenie do muzeum Auschwitz w Oświęcimiu jak również kopalnia soli w Wieliczce. Te dwa miejsca wpisane są w Światowe Dziedzictwo Kulturowe UNESCO. Czytaj dalej Najpopularniejsze miasto turystyczne w Polsce.