Jakie książki warto czytać?

Miłośnicy książek są przez cały czas zarzucani nowymi propozycjami, które mogą się wydawać kuszące.  Z tego natłoku literatury trzeba jednak wybrać te pozycje, które będą najlepsze, najciekawsze i które na długo zapadną nam w pamięć. Książki warte przeczytania to przede wszystkim te, które w pewien sposób poruszają. To też takie, które sprawiają, że nie możemy zasnąć, że ciągle mamy ochotę na więcej i szukamy podobnych pozycji.

Czytaj dalej Jakie książki warto czytać?

Dlaczego warto czytać książki?

Dawniej większość dzieci czytała książki, mniej lub więcej, ale z reguły nie trzeba było ich do tego przymuszać. Teraz młodzież woli oglądać telewizję, wertować Internet, bądź spędzać czas na zabawie własnym smartfonem. Nawet starsze osoby, które niegdyś książki wręcz pochłaniały, przyznają, że ten zapal im minął. A szkoda, bo powodów, dla których warto czytać książki, jest naprawdę wiele. Czytaj dalej Dlaczego warto czytać książki?

Skąd brać opinie o książkach

Jeżeli chodzi o piosenki, to wiadomo – lubimy tylko te, które wcześniej już słyszeliśmy. Wybór jest więc łatwy. Tak samo prosto jest z kinem – regularnie bombardowani trailerami w telewizji doskonale orientujemy się, co i kiedy chcemy zobaczyć. Trochę więcej trzeba się postarać, aby znaleźć odpowiednią dla nas literaturę – tutaj z reguły decydujemy się na podstawie opinii o najgłośniejszych, najbardziej lubianych autorów, wybierając ich najlepiej oceniane książki. To trochę taki mix powyższych dwóch sposobów – stawiamy na sprawdzonych pisarzy co do których mamy jakiś stopień zaufania, a wybieramy ich najgłośniejsze w ostatnich czasach tytuły.

Czytaj dalej Skąd brać opinie o książkach

Podręczniki do gimnazjum.

Uczniowie gimnazjum są coraz bardziej świadomi tego, jak ważną rolę odgrywa edukacja w ich życiu. Właśnie z tego względu nauczyciele starają się dobierać tak swoje sposoby nauczania, aby zapewniać im możliwie jak najlepszy sukces oraz możliwość komfortowego i bezproblemowego przekazywania wiedzy, doświadczenia i umiejętności. Wśród wszystkich sposobów tym, który uważa się za najbardziej klasyczny, są podręczniki do gimnazjum, czyli książki będące swojego rodzaju skarbnicą wiedzy, gdyż to właśnie na ich stronach publikowane są wszystkie ważne informacje, które mogą przydać się uczniom podczas kształcenia. Czytaj dalej Podręczniki do gimnazjum.

Tanie książki dla dzieci – możliwe?

Przyglądając się ofercie przedstawianej przez wiele księgarni, bardzo często dochodzimy do wniosku, że w porównaniu z publikacjami przeznaczonymi dla dorosłych książki dla dzieci są dość drogie. Wynika to z wielu czynników, jak chociażby ilość czasu poświęcano na przygotowanie jej do druku – książki dziecięce najczęściej zawierają bardzo dużo ilustracji, które przygotowywane są przez doświadczonych grafików, chcących możliwie jak najbardziej podkreślić ich treść. Czytaj dalej Tanie książki dla dzieci – możliwe?

Niedrogie książki źródłem wiedzy

Pieniądze są ważne dla każdego z nas. Wszyscy jesteśmy w stanie przyznać, że odgrywają one bardzo ważną rolę w naszym życiu. Chcielibyśmy, by nigdy ich nie brakowało, byśmy stale mieli ich pod dostatkiem. Jeżeli nie mamy ich zbyt wiele, warto rozpocząć oszczędzanie i kupować np. tańsze książki. Tak naprawdę każdy zaoszczędzony grosz się liczy i ma znaczenie, a znalezienie tańszych książek nie jest niczym trudnym.
Czytaj dalej Niedrogie książki źródłem wiedzy

Czemu warto czytać książki?

Wiele młodych osób nie czyta książek, ponieważ jest zdania, że o wiele łatwiej i wygodniej jest po prostu obejrzeć film, jaki został na podstawie danej książki zrealizowany. Oczywiście bardzo wiele na tym tracą, ponieważ film nigdy nie będzie wiernym odzwierciedleniem, poza tym nie jest w stanie pokazać głębi uczuć i złożoności charakterów, nawet jeśli trwałby kilka godzin. Czytaj dalej Czemu warto czytać książki?

Książki podróżnicze. Co nowego?

Na półkach księgarń znajdziemy coraz więcej książek podróżniczych. To już nie tylko opowieści Wojciecha Cejrowskiego, Beaty Pawlikowskiej i Martyny Wojciechowskiej.  Przybywa nowych autorów, którzy na kartkach książek piszą o swoich podróżach. Niejednokrotnie jeszcze bardziej ciekawie i barwnie, jak ich bardziej znani i rozpoznawalni koledzy po piórze.

Czytaj dalej Książki podróżnicze. Co nowego?

Książki,e-booki i audiobooki

Szkoła jest dla nas wyjątkowym miejscem. Jedni mają do niej szacunek bo lubią się uczyć i to sprawia im przyjemność. Inni niekoniecznie muszą być zafascynowani szkołą i wolą bardziej co innego, bo nauka może im kojarzyć się źle. Mimo podziałów na tych co lubią szkolne zajęcia, a na tych, którzy wręcz ich nie cierpią każdy w swoim życiu niejednokrotnie musiał przeczytać jakiś tekst. Czytaj dalej Książki,e-booki i audiobooki