Czemu warto czytać książki?

Wiele młodych osób nie czyta książek, ponieważ jest zdania, że o wiele łatwiej i wygodniej jest po prostu obejrzeć film, jaki został na podstawie danej książki zrealizowany. Oczywiście bardzo wiele na tym tracą, ponieważ film nigdy nie będzie wiernym odzwierciedleniem, poza tym nie jest w stanie pokazać głębi uczuć i złożoności charakterów, nawet jeśli trwałby kilka godzin. Czytaj dalej Czemu warto czytać książki?

Księgarnia internetowa czy tradycyjna?

Przechadzając się ulicami każdego większego miasta w Polsce, gdzie skupia się ruch handlowy, znajdziemy z pewnością dużą liczbę księgarni, które zawsze okupuje sporo liczba ludzi. Jednak ostatnimi czasy możemy zauważyć zjawisko postępującego zanikania małych księgarni. Jaka może być tego przyczyna? Czy jest to wynik kryzysu, bądź niewytrzymywanie z konkurencją popularnych sieciówek typu Empik? Niekoniecznie. Przyczyna może być inna. Czytaj dalej Księgarnia internetowa czy tradycyjna?

Tradycyjna książka – czy przetrwa?

Spotkałem się ostatnio z opinią, że książki tradycyjne muszą w końcu wyginąć. Nie mają bowiem szans z postępującą cyfryzacją społeczeństwa. Słyszeliście zapewne o pomyśle wprowadzenia podręczników do szkół w wersji elektronicznej. To jest chyba początek rewolucji, a może ewolucji który musi się zakończyć znacznym ograniczeniem dystrybucji słowa pisanego w dotychczasowej formie. Czytaj dalej Tradycyjna książka – czy przetrwa?

Co się zmieniło w branży dziecięcej?

Nasi dziadkowie, a nawet w wielu przypadkach rodzice, pamiętają jeszcze czasy, w których w sklepach nie było praktycznie nic. W momencie, kiedy na świat przychodziło dziecko, zdobycie odpowiednich akcesoriów graniczyło praktycznie z cudem. Świeżo upieczeni rodzice musieli razić sobie bez specjalistycznych kosmetyków, czy pampersów. Teraz naprawdę trudno nam to sobie wyobrazić. Czytaj dalej Co się zmieniło w branży dziecięcej?

Książka o ssakach

Od paru dni poszukuję dobrej pozycji książkowej o ssakach. Odwiedziłem większość księgarni w moim mieście i nic konkretnego nie znalazłem. Było sporo różnych tytułów, ale żaden mnie nie przekonał na tyle, żeby zakupić. Postanowiłem przeszukać zasoby Internetu w tym celu. Kilka godzin szukałem książki o ssakach w globalnej wiosce. Niestety, nie przyniosło to pożądanego rezultatu. Dzień później pojechałem jak zwykle na swoją uczelnię. Miałem tego dnia same wykłady. Czytaj dalej Książka o ssakach