Wybieramy meble kuchenne

Wybór mebli kuchennych to bardzo czasochłonne oraz odpowiedzialne zajęcie. Bardzo trudno jest znaleźć w gąszczu ofert oraz zdecydować się na konkretne rozwiązania. Niekiedy nie mamy pomysłu jak winna wyglądać nasza kuchnia. Dla niektórych nie ma to przesadnego znaczenia lecz dla większości jest to główne miejsce w domu.

Jakie meble najbardziej nadają się do pomieszczenia kuchennego?

Kuchnia zalicza się do eksploatowanych pomieszczeń w całym mieszkaniu, dlatego meble muszą być wytrzymałe na wysoką temperaturę oraz środki chemiczne. Kuchnia stanowi również pomieszczenie, do którego bardzo błyskawicznie się przywiązujemy. Tę atmosferę, przytulność i jedyny w swoim rodzaju temperament tworzą przede wszystkim meble. Przestrzeń musi zostać stworzona w sposób szczególny i zgodny z smakiem i oczekiwaniami domowników. Klasyczne i nowomodne meble sprawią, że każde pomieszczenie stanie się nastrojowe oraz dostępne, dzięki czemu przyciągnie całą rodzinę. Najistotniejszym celem jest stworzyć kuchnie, w której będzie się chciało gotować, oraz w która ułatwiać codzienne prace jak i przetrwa długie lata w dobrej formie.

Jak wybrać meble do domu.

Rozważ teraz jak winna mieć design twoja nowa kuchnia, tak by pasowała do pozostałych pomieszczeń w domu. Zazwyczaj powinniśmy dopasować umeblowanie kuchenne tak aby były zharmonizowane z salonem. Napisałem tak ponieważ przeważnie kuchnia znajduje się koło niego. Zdarza się że tak nie jest i jest ona oddzielona przedpokojem więc powinniśmy ją dopasować do całości mieszkania. Pomyśl jednak kiedy będziesz remontował duży pokój oraz innych pokoi w mieszkaniu. Jeśli będzie to w bliskim czasie wtedy pomyśl o tym aby dopasować pomieszczenie kuchenne do designu przyszłych pomieszczeń. W dzisiejszych czasach projektanci kuchenni dają nam bardzo wiele możliwości od mebli klasycznych z AGD wolno stojącym, AGD pod zabudowę, kuchnie nowoczesne, z podświetleniem LED, kształty okrągłe, kanciate. Do określenia mamy również mnogość alternatyw kolorystycznych oraz mnóstwo dodatków.

Zastanówmy się nad ceną oraz gwarancją.

Przy wyborze umeblowania i firmy remontowej zwróćmy uwagę co nam firma daje dodatkowo. Nie dajmy się nabrać na obniżkę 16% lub montaż za darmo. Wynika to z tego iż gdy firma wykonuje remont kuchnie płaci 7% podatku, lecz nie 23% jak przy samej sprzedaży umeblowania. Zwróćmy również baczność na okres gwarancji. Zazwyczaj firmy dają mam 5 lat gwarancji. Aczkolwiek często gwarancja nie obejmuje akcesoriów, urządzeń AGD i remontu.