Jak urządzić łazienkę? Trendy na 2016 rok

Współczesne łazienki nie stanowią jedynie niezbędnego zaplecza sanitarnego mieszkania czy domu. Coraz częściej odgrywają rolę prywatnych i ekskluzywnych salonów kąpielowych. Z tego powodu, powinny być nie tylko funkcjonalne, ale też cieszyć oko i być doskonałą przestrzenią do relaksu. Poznaj trendy łazienkowe 2016 roku!

Czytaj dalej Jak urządzić łazienkę? Trendy na 2016 rok

Aranżacje łazienki – jakie godne polecenia?

Urządzanie łazienki nie należy do najprostszych zadań. Piękna łazienka to taka, w której wszystko do siebie pasuje i tworzy niejako układankę.

Bardzo popularny od wielu lat jest kolor niebieski, który niezaprzeczalnie kojarzy się z kolorem wody. Jest on wybierany do różnych aranżacji, w związku z czym w łazienkach możemy się spotkać z różnymi jego odcieniami. Oprócz standardowego koloru niebieskiego stosowane są również połączenia z zielenią, bardzo często takie łazienki  nazywane są morskimi. Fantazja aranżacyjna jest bardzo potrzebna podczas urządzania domu czy mieszkania – również łazienki. Niektórzy uważają, że łazienka powinna wykazywać się minimalizmem, podczas gdy w ostatnich latach to ciekawe aranżacje chociażby w stylu retro wygrywają z podstawowymi formami.

Czytaj dalej Aranżacje łazienki – jakie godne polecenia?

Wanna czy prysznic – odwieczny dylemat

Wybór między wanną i prysznicem jest równie problematyczny jak między Colą i Pepsi. Gdy ludzie mają bardzo mały metraż, to wybierają prysznic, jednak co zrobić, gdy mamy możliwość wyboru tych obu rzeczy? Na co się zdecydować?

Wanna na pewno bardziej sprzyja relaksowi i można w niej spędzić więcej czasu bez zużycia większej ilości wody. Korzystanie z prysznica wiąże się natomiast po prostu z myciem się. Są oczywiście kabiny prysznicowe, które mają wiele relaksujących funkcji – zobacz Również pomagają się odprężyć i zadbać o ciało w maksymalnie komfortowych warunkach. Jednak za wanną przemawia możliwość pozycji leżącej, a ta, jak wiemy, jest najdogodniejsza do kontemplowania i oddania się marzeniom.

Czytaj dalej Wanna czy prysznic – odwieczny dylemat

Jak wybrać suszarkę do rąk?

W miejscach użyteczności publicznej, gdzie znajdują się ogólnodostępne toalety, niezbędne jest wykorzystanie odpowiednich suszarek do rąk. Choć często wiele firm i restauracji korzysta przede wszystkim z podajników do papieru złożonego w formie listków, to jednak suszarki do dłoni w nowszych formach robią się coraz bardziej popularne. Dlaczego jednak wiele osób uważa je za gorsze rozwiązanie? Jak wybrać odpowiednią suszarkę, która pozwoli na higieniczne oraz bezpieczne, a także szybkie suszenie rąk przy niskich kosztach eksploatacji sprzętu?

Czytaj dalej Jak wybrać suszarkę do rąk?

Zaaranżuj łazienkę tak jak zapragniesz

Wszyscy mamy w sobie odrobinę wyobraźni i polotu, którymi może dodać nieco więcej barw swojemu zwyczajnemu życiu, od pomysłu na samego siebie czyli odzieży, uczesania, dla kobiet makijażu, po zaaranżowanie i dekorację własnego mieszkania, gdzie jesteśmy w stanie dać wyraz samego siebie.

Czytaj dalej Zaaranżuj łazienkę tak jak zapragniesz

Projekt łazienki szyty na miarę

Łazienka to kategorycznie jedno z najbardziej istotnych pomieszczeń w nowoczesnym budownictwie domowym. Od chwili gdy w miastach zaczęła działać kanalizacja, nikt nie myśli nawet, w jaki sposób można żyć bez toalety i dostępu do bieżącej wody. Łazienki w związku z tym już dawno przestały być uważane za komfort dla wybrańców, a używane są jako nieodzowny szczegół naszego codziennego standardu życiowego. Czytaj dalej Projekt łazienki szyty na miarę

Salon kąpielowy w twoim domu

W współczesnych czasach nieraz odstępuje się od nieokazałych, nieprzytulnych łazienek o malutkiej przestrzeni. Jeżeli tylko wielkość twoich czterech kątów lub domu pozwala Ci na to pomyśl o zaaranżowaniu salonu kąpielowego. Czymże też jest salon kąpielowy? Otóż bywa to łazienka, która ma zastosowanie nie tylko dbaniu o higienę, ale także relaksowi. Czytaj dalej Salon kąpielowy w twoim domu