Jakie książki warto czytać?

Miłośnicy książek są przez cały czas zarzucani nowymi propozycjami, które mogą się wydawać kuszące.  Z tego natłoku literatury trzeba jednak wybrać te pozycje, które będą najlepsze, najciekawsze i które na długo zapadną nam w pamięć. Książki warte przeczytania to przede wszystkim te, które w pewien sposób poruszają. To też takie, które sprawiają, że nie możemy zasnąć, że ciągle mamy ochotę na więcej i szukamy podobnych pozycji.

Czytaj dalej Jakie książki warto czytać?

Czemu warto czytać książki?

Wiele młodych osób nie czyta książek, ponieważ jest zdania, że o wiele łatwiej i wygodniej jest po prostu obejrzeć film, jaki został na podstawie danej książki zrealizowany. Oczywiście bardzo wiele na tym tracą, ponieważ film nigdy nie będzie wiernym odzwierciedleniem, poza tym nie jest w stanie pokazać głębi uczuć i złożoności charakterów, nawet jeśli trwałby kilka godzin. Czytaj dalej Czemu warto czytać książki?

Tradycyjna książka – czy przetrwa?

Spotkałem się ostatnio z opinią, że książki tradycyjne muszą w końcu wyginąć. Nie mają bowiem szans z postępującą cyfryzacją społeczeństwa. Słyszeliście zapewne o pomyśle wprowadzenia podręczników do szkół w wersji elektronicznej. To jest chyba początek rewolucji, a może ewolucji który musi się zakończyć znacznym ograniczeniem dystrybucji słowa pisanego w dotychczasowej formie. Czytaj dalej Tradycyjna książka – czy przetrwa?