Ciągniki nowe a używane w 2013 r.

Niedawno mieliśmy okazję dowiedzieć się, jakie marki ciągników były najpopularniejsze w Polsce w 2013 r. Były to jednak dane dotyczące tylko nowych ciągników. Wyżej wspomniany raport przygotowała agencja Martin & Jacob. Portal ogłoszeniowy Tablica.pl udostępnił także dane o rynku ciągników używanych. Czytaj dalej Ciągniki nowe a używane w 2013 r.

Po co parytety?

W ramach walki z dyskryminacją kobiet w życiu publicznym, władze naszego kraju zdecydowały się na radykalny krok wprowadzenia parytetów na listach wyborczych. Zadaniem podstawowym nowych uregulowań prawnych jest zwiększenie udziału płci pięknej w życiu politycznym i pozorne zwiększenie wpływu kobiet na ustawowe regulacje prawne. Ale wydaje się, że jest to twór całkowicie sztuczny i zdecydowanie wprowadzony w myśl zasad politycznej poprawności. Czytaj dalej Po co parytety?

Sposoby na reklamowanie dóbr i usług

Nie ma właściwie żadnego wiarygodnego dowodu na to, że tylko określone typy i rodzaje reklam w dłuższym okresie czasu okazują się skuteczne. Nie ulega wątpliwości, że biorąc pod uwagę złożoność i mnogość czynników, które wpływają na efektywność marketingowych form wspierania sprzedaży różnych dóbr i usług, trudno byłoby wskazać ten jeden najbardziej wpływający na końcowy efekt i wzrost obrotu sprzedaży. Czytaj dalej Sposoby na reklamowanie dóbr i usług