Zwiększenie powierzchni roboczej w kuchni

Dla miłośników sztuki kulinarnej ilość powierzchni roboczej w kuchni jest sprawą bardzo ważną.  Ci, którzy lubią gotować, potrzebują miejsca nie tylko na garnki, miski, akcesoria kuchenne, ale przede wszystkim na to, aby wygodnie móc przygotowywać rozmaite dania i potrawy. W aktualnie budowanych mieszkaniach kuchnie nie zawsze są dostatecznie duże, aby móc w kuchni zagwarantować sobie duży blat kuchenny. Często są to tak zwane aneksy, w których trzeba zmieścić sprzęty AGD i meble na naczynia oraz garnki.

Czytaj dalej Zwiększenie powierzchni roboczej w kuchni

Wnętrza w stylu prowansalskim

Styl prowansalski w aranżacji wnętrz nawiązuje do estetyki domów z południa Francji, do regionu Prowansji, która kojarzy się z lawendą, stylowymi meblami i sielskimi wnętrzami.  Wnętrza nawiązujące swoją stylistyką właśnie do klimatów z południa Francji, cieszą się coraz większą popularnością, a miłośnicy sielskich wnętrz, aranżując wystrój swoich domów coraz częściej sięgają bowiem po estetykę prowansalską, która wnosi do wnętrz niepowtarzalny charakter. Styl ten doskonale bowiem wpisuje się w potrzeby ludzi, którzy chcą wprowadzić do swojego domu oryginalność, piękno i przytulność.

Czytaj dalej Wnętrza w stylu prowansalskim

Meble do kuchni w stylu prowansalskim

Styl prowansalski to kwintesencja naturalnego piękna, harmonii i subtelności, a kuchnia w stylu prowansalskim to kuchnia, w której dominuje sielskość i naturalność. Prowansalska estetyka jest od wielu lat bardzo modna i szczególnie mile widziana w kuchniach. Styl ten nawiązuje do aranżacji domów na południu Francji i tam jest najbardziej popularny, ale dzięki stylowym dodatkom i meblom, możemy go wprowadzić do wnętrza każdego domu czy mieszkania. Prowansja to kraina pełna słońca, która kojarzy się z zapachem lawendy i z wysokimi cyprysami.

Czytaj dalej Meble do kuchni w stylu prowansalskim