Piękno tkwi w symetrii, czyli awangardowe zestawy ogrodowe

Symetria odsyła nas do renesansu i do ówczesnej estetyki, do zasad, które zdają się ponadczasowe. Wiek XXI to kolejne odczytania symetrycznych układów. To czerpanie głównie z bogactwa awangardowej sztuki z abstrakcją geometryczną na czele. To także sięganie do dwudziestowiecznego konstruktywizmu. Ale także znacznie głębiej. W sztuce ogrodu to odkrywanie na nowo geometrycznych form ogrodów francuskich. Wszelkie te inspiracje widać m.in. w designerskich meblach aluminiowych. Czytaj dalej Piękno tkwi w symetrii, czyli awangardowe zestawy ogrodowe

Najlepsze meble do ogrodu – jakie to?

Meble są obecnie bardzo ważna częścią ogrodu. Każdy, kto tylko może pozwolić sobie na urządzenie miejsca wypoczynkowego w ogrodzie, chętnie z tego korzysta.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów mebli, w zależności od materiału, z którego zostały wykonane. Są modele mniej lub bardziej wybierane – wszystko w tej kwestii zależne jest od tego, jakie mamy wymagania wobec mebli i na jak długo ma wystarczyć ich użytkowanie.

Czytaj dalej Najlepsze meble do ogrodu – jakie to?

Jak urządzić wnętrze w stylu rustykalnym?

Szukasz oryginalnego pomysłu, na wystrój kuchni? Rustykalna kuchnia to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto chciałby przenieść się do dawnych czasów. Rustykalne wnętrza mają niepowtarzalny charakter. Zaproś wiejski klimat do swojego domu! Jak tego dokonać? Oto kilka porad, które ułatwią to zadanie.

Czytaj dalej Jak urządzić wnętrze w stylu rustykalnym?

Wyposaż wnętrze z głową!

Niejednokrotnie zastanawiamy się, rozmyślamy, rozważamy, w jaki sposób zaopatrzyć dom. Zazwyczaj mamy jakieś upodobania, co może być ogromnie pomocne i kategorycznie zmniejsza nam drogę do kluczowego kupna produktu. Problem pojawia się w momencie, kiedy ani trochę nie mamy pomysłu a wizje innych domowników okazują się odległe.
Konsensus. Niesłychanie ładne wyraz, z łac. „consensus” oznacza zgodę. tu ważne bezsprzecznie, ażeby dojść na mocy porozumienia stron do wspólnego celu. Brzmi to jak postępowanie prawnicze, czy też mediacja, niemniej jednak z praktyki wiemy, iż w rodzinie po wielokroć dochodzi aż do konfrontacji choćby o najzwyklejszą błahostkę. Niemniej jednak zaplanujmy szkielet działania ułatwiający dojście do consensusu jak również wspólny wybór adekwatnych rozstrzygnięć dotyczących już konkretnie zakupów, wyposażenia domu.

Czytaj dalej Wyposaż wnętrze z głową!

Na czym by tu kroić?

Kuchnia jest prawdopodobnie najważniejszym pomieszczeniem w domu. Spędzamy w niej najwięcej świadomego czasu. Siedząc w salonie najczęściej patrzymy się w telewizor, a reszta pomieszczenia pozostaje tłem. Przebywając w sypialni, popodziwiamy sufit przez chwilę, a następnie zamkniemy oczy i pójdziemy spać. Z kuchnią jest inaczej. Czytaj dalej Na czym by tu kroić?

Salon – wystrój i meble

      Salon jest miejscem jednocześnie i wypoczynku i dziennej aktywności. Dobrze urządzony powinien na co dzień integrować mieszkańców domu, a od święta pełnić rolę pokoju gdzie zbierają się wszyscy goście, na przykład na wspólny posiłek. Ma to być z założenia, pomieszczenie jednocześnie duże, ale i przytulne. Czytaj dalej Salon – wystrój i meble

Nowoczesne meble o socjalnym charakterze

Obecnie na naszym rynku działa bardzo wiele firm, które zajmują się sprzedażą mebli. Wszystkie te przedsiębiorstwa mają wiele do zaoferowania. Przede wszystkim stawia się na praktyczność mebli w związku z tym oferta musi być bardzo szeroka, by trafiła w gusta potencjalnego klienta.

Czytaj dalej Nowoczesne meble o socjalnym charakterze

Odnawiamy samodzielnie meble dziecięce

Każde pomieszczenie w domu wymaga raz na jakiś czas odświeżenia, w tym również pokój dziecięcy. Dzieci szybko dorastają, zmieniają zainteresowania i gusty, przez co równie szybko może im się znudzić wystrój pokoju. Ponadto nie raz zdarza się, że podczas zabaw jakiś mebel się uszkodzi i konieczna będzie naprawa. Każdy z tych powodów sprowadza się do odnowienia mebli, które, jak się okazuje, nie wymaga szczególnych umiejętności technicznych ani nakładów finansowych. Jak odświeżyć meble w pokoju przedszkolaka czy ucznia?

Czytaj dalej Odnawiamy samodzielnie meble dziecięce

Sypialnia. Jak ją urządzić?

Sypialnia powinna być miejscem, gdzie się wyciszysz i będziesz spokojnie spać. Efekty te osiągniesz jedynie poprzez urządzenie sypialni zgodnie z pewnymi zasadami. Jakie to zasady? Jak urządzić sypialnię, aby spełniała swoje zadanie?

Łóżko – podstawowy element każdej sypialni.

 Nie ma sypialni bez łóżka, dlatego urządzanie sypialni rozpocznij od doboru i właściwego ustawienia łóżka. Unikaj miejsca hałaśliwego, pomiędzy łóżkiem, a oknem. Ustawienie łóżka w takim miejscu nie będzie właściwe z powodu hałasu biegnącego z innych pokoi i z zewnątrz.

Czytaj dalej Sypialnia. Jak ją urządzić?

To meble tworzą Twoja kuchnię. Doceń to!

Nie od dzisiaj wiadomo, że prawdziwie eleganckie wnętrza tworzą meble. Ta mądrość obowiązuje w całym domu, sprawdza się w każdym pomieszczeniu. Nie inaczej jest w kuchni, która z roku na rok urasta do rangi bardzo ważnego miejsca w domu. Dzisiaj nie powiemy już o kuchni, że jest to tylko miejsce przygotowywania posiłków, aktualnie to miejsce powinno być przestronne i w pełni profesjonalne, gdzie można miło spędzić czas. Czytaj dalej To meble tworzą Twoja kuchnię. Doceń to!