Idealne auto dla studenta

Student też człowiek i wrócić do domu czasem musi. Poza tym obecnie coraz więcej młodych ludzi jednocześnie stara się zdobyć i wyższe wykształcenie, i pierwsze doświadczenie zawodowe, przez co często muszą szybko przemieszczać się z jednego końca miasta na drugi, a czasem nawet zahaczyć o kilka okolicznych wsi czy miasteczek. Nie wspominając już o tym, że mając samochód, raczej nie będą wracali do domu pociągiem lub autobusem. Jakie zatem cechy powinien posiadać idealny studencki pojazd?

Czytaj dalej Idealne auto dla studenta

Łódź miastem sprzeczności

Łódź

Czy jest w Polsce drugie takie miasto jak Łódź? Równie zbezczeszczone przez komunizm jak i kapitalizm? Nie, drugiego takiego ze świecą szukać. Łódź była poddana wielu różnorodnym wpływom co jednocześnie jest jej największą zaletą jak i wadą. Zarówno w jej historii jak i układzie ulic widać wiele sprzeczności. I dla każdego mieszkańca są one czymś naturalnym. Czytaj dalej Łódź miastem sprzeczności

Ochrona posesji przed ptactwem

Ptaki, szczególnie te w mieście, jedynie z pozoru są niegroźne. Rezultatem ich obecności są brudne budynki, a to przekłada się bezpośrednio na atrakcyjność obiektu oraz powoduje nadplanowe koszta na jego renowację. Pozostałości po ptakach są także zbiorowiskiem bakterii i pasożytów. Sposobem na likwidację tego problemu może być instalacja odpowiedniego systemu ochrony przed skrzydlatymi przyjaciółmi.
Czytaj dalej Ochrona posesji przed ptactwem

Kazimierz Deyna – legenda piłki

Każdy zna to nazwisko, wszyscy wiedzą, że był wybitnym piłkarzem. Polska jest z niego dumna. Ale czy ktoś wie gdzie urodziła się legenda polskiej piłki? Czy ktoś wie, gdzie grał pierwsze swoje mecze? Warto to wiedzieć, więc przedstawię państwu skąd pochodził i jak rozpoczynał swoją karierę słynny Kaz Deyna.
Czytaj dalej Kazimierz Deyna – legenda piłki