Odnawiamy samodzielnie meble dziecięce

Każde pomieszczenie w domu wymaga raz na jakiś czas odświeżenia, w tym również pokój dziecięcy. Dzieci szybko dorastają, zmieniają zainteresowania i gusty, przez co równie szybko może im się znudzić wystrój pokoju. Ponadto nie raz zdarza się, że podczas zabaw jakiś mebel się uszkodzi i konieczna będzie naprawa. Każdy z tych powodów sprowadza się do odnowienia mebli, które, jak się okazuje, nie wymaga szczególnych umiejętności technicznych ani nakładów finansowych. Jak odświeżyć meble w pokoju przedszkolaka czy ucznia?

Czytaj dalej Odnawiamy samodzielnie meble dziecięce

Meblujemy nowy dom

Wyprowadzka do własnego M to często bardzo duże wyzwanie finansowe. Nie da się jednak ukryć, że istnieje pewna stała liczba sprzętów, bez których na co dzień nie da się żyć. I o ile łóżko można zastąpić porządnie zasłanym materacem, zamiast kanapy można postawić na szereg porozrzucanych po podłodze poduch wszelkiej wielkości, o tyle z części przedmiotów naprawdę trudno zrezygnować. Wymieniamy kilka z nich.

Czytaj dalej Meblujemy nowy dom

Korzyści z zamówienia mebli na wymiar

Pojawia się w nowoczesnych wnętrzach moda na unikalność. Ludzie odchodzą od standaryzowanych produktów na rzecz funkcjonalnej oryginalności, co jest bardzo dobrą perspektywą dla mniejszych firm, zajmujących się produkcją mebli. Akurat meble na wymiar  wpisują się idealnie w powyższy standard. Warto poznać największe korzyści z ich wdrożenia we własnych pomieszczeniach.

Czytaj dalej Korzyści z zamówienia mebli na wymiar

Jaką podłogę wybrać do mieszkania?

Wykończenie wnętrz wiąże się z różnymi wyborami. Trzeba określić czy ściany będziemy malować, tapetować czy zdecydujemy się na jakiś bardziej oryginalny materiał. Bardzo ważne jest też wykończenie podłogi. Co pomoże nam wybrać odpowiedni materiał?

Co brać pod uwagę?

Zanim podejmiemy jakąś decyzję, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Na pewno musimy zastanowić się, co pasuje do danego pomieszczenia. Inna podłoga będzie nadawać się do salonu, inna do łazienki, korytarza czy kuchni. Warto zwracać uwagę na jakość danego materiału. Tam gdzie podłoga jest szczególnie narażona na jakieś uszkodzenia, warto wybrać jak najmocniejszy materiał. Równie ważne jest, by podłoga była praktyczna. Musimy zastanowić się zwłaszcza nad kwestią utrzymania czystości – tam gdzie podłoga szybko się brudzi, wybierzmy materiał, który łatwo się czyści. Oczywiście ważne jest też, by podłoga pasowała do wystroju danego wnętrza – kolorystyki i stylu poszczególnych elementów. Na szczęście mamy tak ogromny wybór, że z pewnością uda nam się znaleźć materiał, który spełni wszystkie te wymagania. Czytaj dalej Jaką podłogę wybrać do mieszkania?

Kredyt na remont – kosztorys do banku

Jeśli planujemy remont mieszkania to wiąże się to oczywiście z kosztami, na które nie jednego nie stać. Jednak jest na to rozwiązanie, które z pewnością nas zadowoli. Rozwiązaniem tym jest kredyt na remont. Kredyt na remont możemy uzyskać w banku, lecz wcześniej należy zrobić bardzo dokładny kosztorys, abyśmy wiedzieli jaka suma będzie nam potrzebna.

Czytaj dalej Kredyt na remont – kosztorys do banku

Jak wybrać zasłony?

W dzisiejszych czasach coraz częściej rezygnujemy z zasłon lub firanek na rzecz żaluzji lub rolet. Zapominamy jednak o tym, jak kawałek odpowiednio skrojonego materiału może zmienić i uatrakcyjnić wnętrze. Producenci oferują bogaty wybór zasłon w najróżniejszych kolorach i wzorach. Dlaczego z tego nie skorzystać? Coraz to wymyślniejsze upięcia i dodatki nadają im nowy wymiar sprawiając, że zdecydowanie nie warto wysyłać ich do lamusa! Czytaj dalej Jak wybrać zasłony?