Jak samodzielnie zrobić mydła naturalne?

Już od co najmniej kilku lat przykładamy szczególną uwagę, co do tego, co jemy, jak żyjemy i jakich kosmetyków pielęgnacyjnych używamy. Z tego powodu wykształcił się trend na „bycie eko”. Żywność kupujemy na ekologicznych bazarkach, a większość kosmetyków zaczynamy samodzielnie wytwarzać. Jednym z nich są mydła naturalne.

Czytaj dalej Jak samodzielnie zrobić mydła naturalne?

Dlaczego postawić na kosmetyki naturalne?

Bazą wszystkich kosmetyków powinny być składniki naturalne. Wystarczy samodzielnie porównać produkty mocno chemiczne i to, jak wpływają na skórę oraz kosmetyki naturalne, lekkie, zdecydowanie przyjemne, szybko się wchłaniające. Jednak w większości produktów drogeryjnych, które znajdują się na sklepowych półkach dominuje chemia, barwniki i sztuczne zapachy. Mają one pielęgnować skórę, ale raczej w zakresie marketingowym niż realnym. Klienci posiadający większą wiedzę tematyczną są w stanie dokonać idealnej transakcji, wybierając kosmetyki faktycznie wpływające pozytywnie na organizm. Czytaj dalej Dlaczego postawić na kosmetyki naturalne?

Nocne motyle… rodem z francuskiej ziemi

Gei-sha to po japońsku „człowiek sztuki”. Dalekowschodnie „artystki” kiedyś przyciągały klientów aurą tajemniczości i swoimi unikalnymi umiejętnościami jak śpiew, taniec, parzenie herbaty, gra na japońskich instrumentach muzycznych oraz umiejętność prowadzenia konwersacji. Dzisiaj jednak zdolności te nie wystarczają, aby przyciągnąć uwagę. Czytaj dalej Nocne motyle… rodem z francuskiej ziemi