Jak nawadniać ogród?

Podlewanie ogrodu zwłaszcza w okresie ciepłych, letnich miesięcy może stać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli posiadamy sporej wielkości ogród.

Trzeba pamiętać, że nawodnienie ogrodu, które z pozoru jest czynnością prostą wymaga zastosowania się do kilku zasad, dzięki którym nasz ogród będzie piękny. W okresie letnim konieczne jest codzienne podlewanie ogrodu, jeżeli natomiast posiadamy w ogrodzie rośliny wymagające, to konieczne będzie nawadnianie dwa razy dziennie.

Czytaj dalej Jak nawadniać ogród?

Nawadnianie w ogrodzie

Regularne nawadnianie ogrodów jest sprawą niezwykle istotną. Oczywiście osoby, które mają małe ogrody samodzielnie mogą podlewać każdą roślinę z osobna i nie ma z tym najmniejszego problemu. Gorzej jest w przypadku bardzo dużych i dużych ogrodów, gdzie takie podlewanie ręczne zajęłoby masę czasu. Na szczęście producenci sprzętów do ogrodów stanęli na wysokości zadania i znaleźli praktyczne rozwiązanie dla posiadaczy bardzo dużych przestrzeni zieleni, która musi zostać w odpowiedni sposób nawodniona. Dla takich osób przeznaczone są automatyczne systemy nawadniania ogrodów. Takie systemy są bardzo funkcjonalne i można je umieszczać na terenie całego ogrodu w różnych miejscach. Czytaj dalej Nawadnianie w ogrodzie

Pompy do automatycznego nawadniania

Pompa do nawadniania ogrodu lub podlewania działki jest niezastąpionym narzędziem, które z racji kosztów eksploatacji znacznie przewyższa systemy wodociągowe co powoduje, że jest jednym z najważniejszych elementów instalacji nawadniającej. Aby zapewniła ona prawidłowe i efektywne działanie całego systemu należy wiedzieć jakie parametry powinna posiadać pompa do nawadniania ogrodu. Czytaj dalej Pompy do automatycznego nawadniania

Co warto wiedzieć o taśmach kroplujących?

Taśmy kroplujące to nowoczesny system nawadniania, na który decyduje się coraz więcej osób, szczególnie jeśli chodzi o te zajmujące się profesjonalnie uprawą. To rozwiązanie z pewnością zda egzamin w różnych miejscach, takich jak działki, szklarnie, ogrody czy całkiem spore pola uprawne. Należy pamiętać o tym, że dzięki nim jesteśmy w stanie nie tylko dostarczać wodę, ale także różnego rodzaju środku ochrony roślin czy też nawozy. Jest to sposób za pozbycie się problemu nawadniania, które pochłania duże koszty. Czytaj dalej Co warto wiedzieć o taśmach kroplujących?