Oczyszczanie jelit – lek na Twe dolegliwości

Sprawny przewód pokarmowy to jeden z najaktywniejszych i najważniejszych mechanizmów w organizmie człowieka, który zapewnia homeostazę wewnątrzustrojową, dzięki usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii, w tym przede wszystkim substancji zbędnych i toksycznych oraz zapewnia prawidłowe wchłanianie niezbędnych nam składników pokarmowych, wpływających na wiele istotnych funkcji życiowych.

Jakiekolwiek nieprawidłowości w tym zakresie powodują uczucie nieprzyjemnego dyskomfortu, problemy z wypróżnianiem, a w konsekwencji przyczyniają się nie tylko do ogólnego pogorszenia samopoczucia, ale również do rozwoju wielu schorzeń, wynikających z niedoboru składników pokarmowych, lub też nadmiaru substancji toksycznych.

Odczuwanie jakichkolwiek dolegliwości ze strony naszego przewodu pokarmowego, powinno więc stanowić swoisty alarm, który sprawi, że rozpoczniemy poszukiwanie przyczyny takiego stanu i postaramy się o jej zniwelowanie. Często jest to drobna zmiana w zakresie dotychczasowego sposobu żywienia, jednak zdarza się również i tak, że stopień nagromadzenia się resztek pokarmowych i tym samym substancji o niepożądanym działaniu, jest na tyle wysoki, że konieczne jest zastosowanie zabiegu jakim jest oczyszczanie jelit. Stanowi ono medyczny zabieg nieinwazyjny i bezbolesny, który pomaga pozbyć się złogów pokarmowych, stających się przyczyną dyskomfortu i objawiających się gorszym samopoczuciem oraz zmęczonym wyglądem, w tym osłabionym stanem włosów, skóry i paznokci. Oczyszczanie jelit możemy wykonać w specjalistycznych prywatnych klinikach, gdzie wykonywane jest ono z udziałem wyspecjalizowanych lekarzy. Hydrokolonoterapia stosowana regularnie, pomaga w oczyszczeniu całego jelita grubego z pozostałości, a tym samym działa prewencyjnie w wielu schorzeniach i wspomaga poprawę tempa metabolizmu, przez co przyczynia się do utrzymania szczupłej sylwetki.

Decydując się na ten zabieg, bardzo ważnym jest jednak odpowiednie przygotowanie do niego. Nie oznacza to , że bez niego zabieg ten może okazać się nieskuteczny lub też szkodliwy, jednak właściwe przygotowanie wspomaga skuteczność hydrokolonoterapii. Dlatego też wskazane jest zastosowanie na trzy dni przez zabiegiem diety lekkostrawnej, ze zwiększoną podażą błonnika pokarmowego, w tym zarówno jego frakcji rozpuszczalnych jak i nierozpuszczalnych, które wspomogą pracę jelit i ułatwią usuwanie z nich złogów. Konieczne jest także unikanie wszelkich pokarmów o działaniu wzdymającym oraz tych, które zalegają w jelitach. Ograniczeniu podlegają więc warzywa strączkowe, białko zwierzęce, wszelkiego rodzaju tłuste produkty i potrawy, słodycze oraz słone przekąski. Ważne jest także, aby spożywać jak najwięcej płynów, najlepiej w postaci wody mineralnej niegazowanej oraz świeżo wyciskanych soków owocowych.