Czy pomoc w odszkodowaniach jest potrzebna?

Samodzielność to cecha bardzo pożyteczna, ale niekiedy też zgubna. Jest tak w przypadku starania się o odszkodowanie – wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że przedstawienie własnej wersji wydarzeń i dostarczenie podstawowych informacji o świadkach, a przede wszystkim o sprawcy, nie załatwia odszkodowania ot tak, automatycznie. Czytaj dalej Czy pomoc w odszkodowaniach jest potrzebna?

Problemy z ubezpieczycielami

Choć firma ubezpieczeniowa ma najczęściej obowiązek wypłacenia odszkodowania poszkodowanemu, nie jest tajemnicą, że firma taka będzie dążyła do zminimalizowania szans powodzenia sprawy ofiary wypadku. Jedną ze znanych technik jest umieszczanie w umowie stosownej klauzuli, która blokuje uzyskanie odszkodowania w ilości większej niż 1/3 docelowej kwoty. Czytaj dalej Problemy z ubezpieczycielami

Jak uzyskać odszkodowanie po wypadku?

W życiu dosłownie każdej osoby może przydarzyć się wypadek. W wyniku niektórych można stracić mienie, własne zdrowie, a nawet życie. Niekiedy pojawiają się stałe uszczerbki na zdrowiu, z których nie można się już wyleczyć. Jak po wypadku szukać pomocy? Czytaj dalej Jak uzyskać odszkodowanie po wypadku?