Podstawowe narzędzia ogrodowe

Czynności ogrodowe to zajęcia, które wymagają wielu dodatkowych narzędzi – dzięki temu stają się znacznie lżejsze i szybciej można je wykonać.

Zwłaszcza w okresie wiosennym, kiedy przygotowujemy piękny ogród, jak również późną jesienią, kiedy to przygotowujemy ogród do odpoczynku. Istnieje kilka podstawowych narzędzi, które powinien posiadać każdy, kto zajmuje się pracą w ogrodzie.

Czytaj dalej Podstawowe narzędzia ogrodowe

Jak nawadniać ogród?

Podlewanie ogrodu zwłaszcza w okresie ciepłych, letnich miesięcy może stać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli posiadamy sporej wielkości ogród.

Trzeba pamiętać, że nawodnienie ogrodu, które z pozoru jest czynnością prostą wymaga zastosowania się do kilku zasad, dzięki którym nasz ogród będzie piękny. W okresie letnim konieczne jest codzienne podlewanie ogrodu, jeżeli natomiast posiadamy w ogrodzie rośliny wymagające, to konieczne będzie nawadnianie dwa razy dziennie.

Czytaj dalej Jak nawadniać ogród?

Najlepsze meble do ogrodu – jakie to?

Meble są obecnie bardzo ważna częścią ogrodu. Każdy, kto tylko może pozwolić sobie na urządzenie miejsca wypoczynkowego w ogrodzie, chętnie z tego korzysta.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów mebli, w zależności od materiału, z którego zostały wykonane. Są modele mniej lub bardziej wybierane – wszystko w tej kwestii zależne jest od tego, jakie mamy wymagania wobec mebli i na jak długo ma wystarczyć ich użytkowanie.

Czytaj dalej Najlepsze meble do ogrodu – jakie to?

Nawadnianie w ogrodzie

Regularne nawadnianie ogrodów jest sprawą niezwykle istotną. Oczywiście osoby, które mają małe ogrody samodzielnie mogą podlewać każdą roślinę z osobna i nie ma z tym najmniejszego problemu. Gorzej jest w przypadku bardzo dużych i dużych ogrodów, gdzie takie podlewanie ręczne zajęłoby masę czasu. Na szczęście producenci sprzętów do ogrodów stanęli na wysokości zadania i znaleźli praktyczne rozwiązanie dla posiadaczy bardzo dużych przestrzeni zieleni, która musi zostać w odpowiedni sposób nawodniona. Dla takich osób przeznaczone są automatyczne systemy nawadniania ogrodów. Takie systemy są bardzo funkcjonalne i można je umieszczać na terenie całego ogrodu w różnych miejscach. Czytaj dalej Nawadnianie w ogrodzie

Popularne rodzaje huśtawek ogrodowych

Jeśli tylko dysponujemy fragmentem wolnej przestrzeni w ogrodzie, na tarasie lub nawet na balkonie, spokojnie możemy pokusić się o zainstalowanie w takim miejscu niedużej huśtawki ogrodowej. To zawsze sprawdzony sposób na chwilę relaksu, na świeżym powietrzu – w samotności lub w towarzystwie bliskiej nam osoby. To także doskonały sposób na zapewnienie minimum rozrywki dla każdego dziecka, choć oczywiście w tym konkretnym przypadku nie mówimy o typowych huśtawkach dla dzieci, a jedynie o wygodnych, zwykle wyściełanych poduszkami wiszących fotelach lub konstrukcjach, pozwalających na spokojne bujanie się w powietrzu.

Czytaj dalej Popularne rodzaje huśtawek ogrodowych

Sawanna w ogrodzie za sprawą traw ozdobnych

Z sawanną głowie kojarzą się trawy i małe krzewinki. Jednakże jak zrobić sawannę  w naszym ogrodzie? Nie jesteśmy przecież w stanie odtworzyć warunków klimatycznych tam panujących. Jest to zupełnie nie możliwe. Istnieje jednak wiele zabiegów, które mogą tworzyć imitację tej przepięknej biocenozy i ekosystemu jakim jest sawanna.

Czytaj dalej Sawanna w ogrodzie za sprawą traw ozdobnych

Agrotkanina i jej wykorzystanie

Praca w ogrodzie nie dla wielu z nas jest prawdziwą przyjemnością. Nie każdy bowiem przyszedł na świat z takim zamiłowaniem czy też z taką umiejętnością. Dlatego z myślą o tych wszystkich, którzy nie lubią wyrywać chwastów i w ogóle jakoś bardzo „grzebać”  się w ziemi producenci przybywają na ratunek, oferując agrotkaninę (nie myląc z agrowłókniną, która różni się gramaturą, a co za tym idzie i wytrzymałością). To bardzo skuteczny, ekonomiczny i zarazem wygodny sposób ochrony roślin przed wieloma szkodliwymi czynnikami, które mogłyby zaburzyć ich prawidłowy wzrost.

Czytaj dalej Agrotkanina i jej wykorzystanie