Ekstrakty roślinne.

Ekstrakty roślinne są to substancje pozyskiwane z roślin, a mianowicie ich kwiatów, łodyg czy liści w celu wykorzystania ich w dalszej obróbce przemysłowej (zazwyczaj) uzyskać produkt kosmetyczny. Są wytwarzane z roślin głównie z roślin suchych ale także i żywych ponieważ dają więcej olejków niezbędnych do ich wyprodukowania. Podczas produkcji są mieszane z gliceryną i wodą aby nadać im właściwości kosmetycznych. Na zlecenie klienta są także produkowane oddzielnie mieszanki ekstraktów które zostaną później wykorzystane. Ekstrakty roślinne można podzielić na wiele sposób. Choćby ze względu na ilość składników czy zróżnicowanie albo sposób wykorzystania. Tutaj dokonamy ze względu główne składniki.

Czytaj dalej Ekstrakty roślinne.

Ekstrakty roślinne.

Ekstrakty roślinne są substancjami uzyskanymi poprzez zmieszanie różnych innych substancji oraz dodaniem roślin. Mają za zadanie pomóc naszym problemom natury kosmetycznej. Jak?

Ekstrakty roślinne są to wyciągi z różnych części roślin które są dostępne dookoła nas. Zazwyczaj ma to formę wytrawionego preparatu sporządzonego przez chemików. Ekstrakty są wytrawiany za pomocą rozpuszczalników takich jak etanol, woda bądź ich mieszaninami. Ekstrakty bądź wyciągi który używamy możemy podzielić na suche, gęste bądź płynne. Czytaj dalej Ekstrakty roślinne.