Przeprowadzki do Anglii

Wstąpienie przez Polskę do Unii Europejskiej spowodowało falę wielkiej emigracji zarobkowej. To zdumiewające, że aż tak wielu Polaków oraz Polek nie mogło znaleźć swojego miejsca w naszym kraju. Cóż, mają się nad czym zastanawiać kolejne ekipy rządzące, aby jakoś zatrzymać ten trend. W zdecydowanej większości osoby czy rodziny, które wyjechały z kraju decydują się na stałą przeprowadzkę i zamieszkanie poza granicami Polski.

Czytaj dalej Przeprowadzki do Anglii

Polska bezprawia? Daj sobie pomóc

Każdego dnia obserwuję, jak łamane jest prawo. Złości mnie to, iż nie za każdym razem mam na to wpływ. Jak bez mała wszyscy, mam idee znakomite rozwiązania, jakie nieraz osiągają rangę starcia o wybawianie całego globu. Cały czas jest się najmądrzejszym jak również jest się specjalistą w czymkolwiek.

Czytaj dalej Polska bezprawia? Daj sobie pomóc

Polska nie jest konkurencyjna w Europie

Polska w międzynarodowych rankingach konkurencyjności wypada dobrze w zaledwie dwóch kategoriach. Zdaniem specjalistów sprzyja nam edukacja oraz dobry klimat na rozwój lokalnego biznesu. Problemem są jednak zbyt wysokie podatki oraz szeroko rozumiane koszty prowadzenia działalności. Czytaj dalej Polska nie jest konkurencyjna w Europie