Rola Internetu w promowaniu firmy

Pierwszą i najważniejszą rzeczą w rozpoczynaniu własnej działalności jest zaistnienie na rynku, czyli poinformowanie potencjalnych klientów, że jesteśmy do ich dyspozycji. Problem pojawia się wtedy, gdy nie wiemy jak się do tego zabrać.

W dzisiejszych czasach głównym źródłem komunikacji stał się Internet. Korzysta z niego coraz więcej osób i to nie tylko młodych. Mógłby ktoś zapytać: dlaczego? Jest to najłatwiejszy i najszybszy sposób na wyszukiwanie informacji, a większość z nas lubi rozwiązania, które nie zabiorą nam cennego czasu. Firmy muszą zatem odpowiadać na potrzeby ludzi i komunikować się z nimi w odpowiedni sposób i za pomocą odpowiednich narzędzi.

Czytaj dalej Rola Internetu w promowaniu firmy

W jaki sposób promować firmę w sieci?

tworzenie stronW aktualnych czasach bezspornie każda korporacja bądź federacja musi mieć własną witrynę. Zostało to wymuszone sytuacją wśród nabywców, w której ogromna większość z nich wypatruje wykonawcy usługi czy też sprzedawcy potrzebnego im wyrobu w internecie. Ludzie bezsprzecznie przestali obecnie korzystać z bardziej tradycyjnych technik namierzenia sprzedawcy materiałów oraz usług. Czytaj dalej W jaki sposób promować firmę w sieci?

Audyt SEO – jak bardzo jest potrzebny?

Wielu właścicieli witryn internetowych zadaje sobie pytania: Czy audyt SEO jest niezbędny? Kto go wykonuje? Na czym polega?
Wbrew pozorom stronę internetową zakłada się nie tylko po to, aby przedstawić na niej ofertę oraz informacje o swojej firmie. Wizytówka w Internecie zakładana jest również w celu umożliwienia klientom odszukania interesujących ich usług i produktów. Czytaj dalej Audyt SEO – jak bardzo jest potrzebny?

Internetowa wiedza seo

Przeglądając ostatnio sieć internetową, zwróciłem uwagę na bardzo duży wysyp blogów o seo i optymalizacji sklepów internetowych. To teraz chyba czymś normalnym się stało, iż każdy pozycjoner prowadzi branżowy blog internetowy, na którym zamieszcza swoje artykuły o działaniu algorytmów wyszukiwarek. Ale czy jest to prawda? Przyglądnijmy się bliżej temu zagadnieniu. Czytaj dalej Internetowa wiedza seo

Czynniki dobrej strony internetowej

W obecnych czasach wiele osób pragnie posiadać własną stronę internetową. Nie zależnie od tego, czy jest to strona firmowa, czy strona osoby prywatnej o tematyce hobbystycznej, lub innej,  trzeba wziąć pod uwagę główne czynniki, które sprawiają, że dana strona będzie atrakcyjna dla osób ją odwiedzających. Czytaj dalej Czynniki dobrej strony internetowej

Komu nie podoba się naturalne linkowanie?

W świetle tego, co utrzymuje Google, jedynym „legalnym” sposobem na pozycjonowanie naszej strony internetowej jest naturalne linkowanie. Co to oznacza dokładnie – nie wiadomo, ale w środowisku SEO przeważa opinia, że to są zapewne te odnośniki, które umieszczają inni webmasterzy na swoich stronach, bez naszej ingerencji. Czytaj dalej Komu nie podoba się naturalne linkowanie?

Kilka słów o pozycjonowaniu

Zapewne wielu z was słyszało kiedyś lub w jakiś sposób zetknęło się z pojęciem pozycjonowania stron. Można znaleźć wiele forów czy blogów na ten temat jednak tam zazwyczaj temat poruszany jest z fachowego punktu widzenia. Rzadko kiedy można trafić na opis przeznaczony dla laika pozwalający mu zrozumieć to zagadnienie. Dlatego właśnie spróbuję nieco przybliżyć tę tematykę w sposób zrozumiały i nie wymagający wiedzy z zakresu tworzenia stron czy właśnie samego ich pozycjonowania. Czytaj dalej Kilka słów o pozycjonowaniu