Reklamówki polipropylenowe versus kartonowe

Przez szereg lat ciągnie się nierozwiązany zatarg między sojusznikami toreb sztucznych oraz torebek papierowych. Amatorzy foliówek sądzą, iż ekosystemowi nic niepokojącego się nie stanie z powodu stosowania torebek foliowych, a w przeciwieństwie do tego ekolodzy twierdzą, iż torby kartonowe są o wiele bezpieczniejsze. Końca nieporozumień nie ma póki co się spodziewać, jako, że każda strona ma w małym ułamku rację. Wiele zależy w całości od stosunku reszty wobec problemu. Kiedy każdy będzie miał na uwadze zasady, nikomu nic się nie będzie działo negatywnego. Czytaj dalej Reklamówki polipropylenowe versus kartonowe

Torebki plastikowe kontra papierowe

Latami ma miejsce nierozstrzygnięty konflikt między zwolennikami reklamówek polipropylenowych a także opakowań kartonowych. Obrońcy foliówek argumentują, iż otoczeniu nic szkodliwego się nie przytrafia z powodu wykorzystywania torebek polipropylenowych, natomiast ekologowie twierdzą, że opakowania kartonowe są o wiele lepsze. Rozwiązania sporów nie łatwo dostrzec, ponieważ każda strona ma poniekąd rację. Wszystko zależy jedynie od podejścia ludzi do tematu. Jeżeli każdy będzie pamiętał o zasadach, nikomu nic się nie będzie działo złego.

Czytaj dalej Torebki plastikowe kontra papierowe

Typuj z rozsądkiem!

Papier znany jest od niepamiętnych czasów. Jego geneza sięga sto piątego roku naszej ery. Z biegiem lat dodawano mu innych ról, aż do obecnych czasów. Na początku na nim notowano, tworzono obrazy jak i ilustrowano, aż w końcu w połowie dziewiętnastego wieku zaczęto go stosować przy produkowaniu opakowań. To wtedy pojawiła się pierwsza torba papierowa. Pomaga nam ona po dziś dzień, a jej wykorzystywanie staje się co i rusz popularne.

Czytaj dalej Typuj z rozsądkiem!