Rekrutacja – portale społecznościowe

Portale społecznościowe stają się coraz powszechniejszym narzędziem do komunikacji. Są one używane nie tylko do kontaktu między znajomymi, ale również zaawansowanej komunikacji marketingowej między sprzedawcą o potencjalnym konsumentem. Portale społecznościowe zaczynają być również używane do realizowania projektów rekrutacyjnych. Osoby zajmujące się zapełnianiem wolnych stanowisk pracy wyszły bowiem z założenia, że kandydatów należy szukać tam, gdzie jest ich najwięcej, czyli w Internecie. Z tego też powodu powstały typowe portale społecznościowe nastawione na rozwój kariery zarejestrowanych tam użytkowników. Osoby, które się w nich rejestrują, zakładają swój profil w którym opisują swoje kwalifikacje zawodowe, posiadane doświadczenie. W ten sposób rekruter może w łatwy sposób skontaktować się z takim użytkownikiem i zaproponować mu udział w procesie rekrutacji.

Czytaj dalej Rekrutacja – portale społecznościowe

Rekrutacja – Agencja pracy tymczasowej

Rynek usług rekrutacyjnych to nie tylko rekrutacje stałe, ale również rekrutacje tymczasowe. Różnią się one diametralnie od poszukiwania specjalistów na konkretne, wakujące stanowisko pracy. Ich różnica wpływa również na zasady funkcjonowania firmy świadczącej tego typu usługi.

Czytaj dalej Rekrutacja – Agencja pracy tymczasowej

Jak przetrwać rekrutację metodą AC?

Aplikując do dużych, uznanych firm możemy natknąć się na rekrutację przeprowadzaną przez wykwalifikowanych asesorów. Ta forma rekrutacji jest wyjątkowo wnikliwa, jednak dzięki temu zarówno kandydat jak i pracodawca mogą być pewni, że dokonali właściwego wyboru. Jak przebiega rekrutacja metodą Assesment Center? Czytaj dalej Jak przetrwać rekrutację metodą AC?