Ekstremalna jazda na rowerze

Każdy z nas powinien uprawiać jakiś sport. W końcu to właśnie dzięki aktywności fizycznej możemy pochwalić się lepszą kondycją, lepszym samopoczuciem oraz zdrowiem. Jednak wcale nie musimy inwestować w drogi sprzęt, aby zacząć się ruszać. Wystarczy, że postawimy na klasyczną jazdę na rowerze. Każdy z nas może ją uprawiać, niezależnie od swojego poziomu zaawansowania oraz kondycji.

Czytaj dalej Ekstremalna jazda na rowerze

Jaki sprzęt rowerowy dla osoby otyłej?

Idealny sprzęt rowerowy to taki, który spełni nasze wszystkie oczekiwania, I o ile w większości przypadków nie mamy zbyt wygórowanych preferencji, tak problem pojawia się wtedy, gdy cyklistą jest człowiek z nadwagą. Jak w takim razie wybrać dla niego rower, który zniesie tak duże obciążenie? Czytaj dalej Jaki sprzęt rowerowy dla osoby otyłej?

Rowery miejskie coraz bardziej popularne

Komunikacja miejska w wielu miastach na całym świecie, chociaż gwarantuje wiele możliwości, często bywa droga. Codzienne dojeżdżanie do pracy autobusem wiąże się z wysokimi kosztami, których każda osoba, jeżeli tylko jest to możliwe, wołałaby uniknąć. Do tego dochodzi zanieczyszczone powietrze, hałas, utrudnienia w ruchu drogowym – nic, co mogłoby spotykać się z pozytywną opinią mieszkańców większych czy mniejszych miast. Jest jednak sposób, który pozwala rozwiązać tego rodzaju problemy. Jest nim wykorzystywanie możliwości, jakie oferują rowery miejskie. Czytaj dalej Rowery miejskie coraz bardziej popularne

Czas na podróż – rower miejski

Jeżeli masz dużo wolnego czasu, ale nie wiesz, jak mógłbyś go aktywnie wykorzystać pomyśl o czymś przyjemnym i ciekawym.  Jednym z lepszych pomysłów jest wybranie się na wycieczkę rowerową. Wówczas można spędzić miło czas z rodziną i przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Jednak, aby to było możliwe trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni i wygodny sprzęt. Bez niego wspólna przejażdżka nie będzie możliwa. W związku z tym należy udać się do sklepu i wybrać dla siebie właściwy rower. Dokonując wyboru należy zwrócić uwagę na rozmiar, kolor oraz ogólny wygląd. Czytaj dalej Czas na podróż – rower miejski

Jaki rower do jazdy w mieście?

Rozstrzygnięcie jaki rower nadaje się najlepiej do jazdy po mieście nie będzie proste ponieważ zazwyczaj jest uwarunkowane od specyficznym warunków danej osoby takiej jak (cel , wiek , stan finansowy). Jest wiele cech które mogą wskazywać na to jaki sprzęt wybrać dla Ciebie , jednak ja postaram się co nieco pomóc w dokonaniu tego wyboru.

Czytaj dalej Jaki rower do jazdy w mieście?