Rowerowy zawrót głowy

Moda czy też trend rowerowy jaki z roku na rok kształtuje się w nieomal każdym mieście w Polsce może napawać radością. Z tego powodu weselą się nie tylko sprzedawcy rowerów, ale i urzędnicy miast bowiem maleją w ten sposób korki na drogach, cieszą się również mieszkańcy, bowiem wraz z narastającym zamiłowaniem rowerami budują się coraz to nowsze drogi rowerowe i inne obiekty, w których można się zrelaksować i odpocząć.

Rosnący procent aktywnych cyklistów w ostatnich latach wzrósł kilkukrotnie, a postawa ludzi, którzy coraz częściej dokonują sensownych wyborów dbając o swoje zdrowie fizyczne na pewno zasługuje na afirmację, bowiem w nowoczesnym świecie słodkich i tuczących pokus, kłopot otyłości i słabej sprawności ruchowej stanowi ogromne zagrożenie.

Czytaj dalej Rowerowy zawrót głowy

Siodełko – bez niego nie pojedziesz!

Obecnie wybór akcesoriów rowerowych jest ogromny – przy tej ilości sprzętu i dodatków rowerowych potencjalny kupiec musi odnaleźć się w gąszczu superokazji i promocji. Przygotowaliśmy krótki poradnik na co zwracać uwagę przy zakupie jednego z najważniejszych elementów roweru – siodełka. Niby jazda bez niego jest możliwa, ale jakoś nie wyobrażamy sobie dłuższej trasy bez wygodnego i dopasowanego siodełka. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi radami. Czytaj dalej Siodełko – bez niego nie pojedziesz!

Jaki rower najkorzystniej wybrać?

Wybieranie roweru nie jest łatwą sprawą, przede wszystkim, jeżeli to ma być pierwszy, całkowicie niezawodny i fachowy rower. Początkujący cyklista musi po pierwsze poznać wszelki sprzęt rowerowy, bardzo ważne jest również aby wiedział, Na co liczy od swojego nowego dwukołowca. Jeśli wiesz już, do czego chciałbyś zastosować go – czy do tras relaksacyjnych czy do treningów, znacznie łatwiej będzie Ci dokonać wyboru, będziesz też wiedzieć na jakie części trzeba szczególnie zwrócić uwagę.

Czytaj dalej Jaki rower najkorzystniej wybrać?

Problem nieodśnieżanych dróg rowerowych

W dzisiejszych czasach w miesiącach zimowych możemy spotkać coraz więcej rowerzystów. Choć w powszechnej opinii zima nie jest dobrym czasem na rowery to praktyka pokazuje jednak, że jest inaczej. Aby jeżdżenie zimą było komfortowe trzeba zadbać o odpowiednią odzież, która zatrzymuje ciepło i jednocześnie pozwala na wentylację. Czytaj dalej Problem nieodśnieżanych dróg rowerowych

Jak zakupić Rowerek Dziecięcy ?

Zima powoli odchodzi, a lato zbliża się  coraz większymi krokami, tak, więc czas pomyśleć o rowerze dla nas i naszego dziecka. Zakup pojazdu dla młodego człowieka to czasami nie lada wyzwanie. W dzisiejszym świecie, gdzie wszystko produkowane jest w Chinach, Malezji, Wietnamie trudno jest znaleźć, choćby  jedną rzecz, która została wykonana w kraju. Pytanie, jednak  brzmi, jak wybierać i gdzie kupować, żeby produkt był dobrej jakości. Czytaj dalej Jak zakupić Rowerek Dziecięcy ?