W każdym związku zdarzają się…

W każdym związku zdarzają się trudne chwile. Gdy trwają one dłużej, wiele osób zastanawia się nad rozstaniem. Trudno jest im żyć ze sobą na co dzień, ale nie chcą też decydować się na rozwód. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest separacja.

W praktyce można wyróżnić dwa rodzaje separacji – faktyczną i prawną. Separacja faktyczna wynika z zachowania małżonków i nie jest poparta orzeczeniem sądu. Przejawia się ona zanikiem więzi gospodarczej, fizycznej oraz duchowej między mężem i żoną.

Czytaj dalej W każdym związku zdarzają się…

Pomoc adwokata w sprawach rozwodowych

Małżeństwo to instytucja przeżywająca obecnie kryzys. Z jednej strony mamy rosnącą falę rozwodów, z drugiej coraz większą ilość tzw. wolnych związków, które ani myślą o ich legalizowaniu.

Rozwody to plaga dzisiejszych czasów, trend niestety jest ogólnoświatowy. Można by się zastanawiać, z czego to wynika. Czy decyzje o małżeństwie podejmowane są pochopnie? Czy nie mamy w sobie cierpliwości i determinacji, by rozwiązywać powstałe problemy, tylko od razu się poddajemy? A może zbyt lekko traktujemy złożoną przysięgę? Trudno o jedną wiarygodną diagnozę i odpowiedź. Z pewnością każdy przypadek należy traktować indywidualnie.

Czytaj dalej Pomoc adwokata w sprawach rozwodowych

Porady prawne – gdzie je można znaleźć?

Niektórzy często mają problemy ze zrozumieniem jakiś ustaw, decyzji sądowych czy też innych zdarzeń, które związane są z prawem.

Opanowanie polskiego prawa jest dosyć trudne, jednak zawsze można liczyć na pomoc doświadczonych prawników, adwokatów czy też innych tym podobnych osób, które bardzo chętnie rozwiązują te wszystkie problemy ludzi.

Czytaj dalej Porady prawne – gdzie je można znaleźć?

Adwokat Katowice pomoże nie tylko w sądzie

W ówczesnych czasach zdajemy sobie sprawę z tego, jak często małżeństwa kończą się rozpadem oraz rozwodem, krzywdząc przy tym dzieci oraz najbliższych. Najczęściej pojawia się problem z pociechami, którego dobrem głównie kieruje się sąd.

Trudny również jest podział majątku rozchodzącego się małżeństwa, gdzie trzeba dokonać sprzedaży domu, mieszkania czy też samochodu, a następnie podzielić uzyskany majątek na oby dwie strony.

Czytaj dalej Adwokat Katowice pomoże nie tylko w sądzie