Strefy ekonomiczne i rozwój regionu

Na świecie istnieje kilka krajów, które określane są mianem raju podatkowego. Niskie stawki obciążeń budżetowych mają na celu zachęcić osoby, firmy oraz inne instytucje do przeprowadzania się i prowadzenia tam swojej działalności. Przykładem takiego rozwiązania w naszym polskim wydaniu stanowią specjalne strefy ekonomiczne.

Czytaj dalej Strefy ekonomiczne i rozwój regionu

Jak powstała cywilizacja?

Patrząc na sięgające nieba budynki, rakiety mknące w przestworzach i gigantyczne mosty nad akwenami, ciężko uwierzyć, że wszystko to wytwór gatunku, który w wyścigu ewolucyjnym zaczynał od jedzenia owoców na drzewach. Jednak po zejściu z nich, zawiązaniu wspólnot łowieckich i zbierackich, opanowaniu ognia i mowy, ludzkość wykonała kolejny skok, dosłowny skok cywilizacyjny. Jak i kiedy miał miejsce?

Czytaj dalej Jak powstała cywilizacja?

A czy Ty się rozwijasz ?

Rozwój – słowo które przez całe życie przyświeca nam na życiowej ścieżce. Wiele ludzi za rozwój osobisty bierze przede wszystkim naukę otrzymaną w szkołach. Jeszcze inni dokształcają się na własną rękę uczęszczając na przeróżne zajęcia, na przykład muzyczne. Jednak nie o takim rozwoju chciałem napisać w tym artykule. Czytaj dalej A czy Ty się rozwijasz ?