Jak urządzić domową siłownię?

W związku z rosnącym zainteresowaniem sportem, byciem fit i zdrowym stylem życia wzrosła też frekwencja w klubach fitness. Również sprzedaż akcesoriów do siłowni i domowych siłowni znacznie się poprawiła.

Ludzie kupują coraz więcej rowerów treningowych, orbitreków czy też atlasów do treningów siłowych. Nie każdy jest zwolennikiem treningów w grupach w klubach fitness czy też na siłowni. Dla tych osób alternatywą pozostaje domowa siłownia. Odrobina przestrzeni i kilkaset złotych wystarczy w zupełności do wyposażenia podstawowej domowej siłowni.

Czytaj dalej Jak urządzić domową siłownię?

Czego nie można robić na siłowni?

Okazuje się, że każda siłownia ma swój własny klimat, co sprawia, że często wybieramy ją właśnie pod tym względem. Jednakże bez względu na to, jaki klub wybieramy, musimy wiedzieć, że każda siłownia ma swoje własne zasady, których należy przestrzegać. Czasem w praktyce jest to uciążliwe, jednakże mimo tego, warto wiedzieć, jakie zasady prosperują w danym fitness klubie. Jest to bardzo istotne albowiem siłownia to miejsce publiczne, przez co nie możemy utrudniać treningu innym osobom, jakie tutaj przychodzą.

Czytaj dalej Czego nie można robić na siłowni?

Najważniejszy jest cel i dobry suplement

Jeśli ćwiczysz na siłowni już od pewnego czasu, to na pewno wiesz, że skuteczny trening wymaga kilku elementów. Z pewnością podstawą do tego, by zacząć, jest odpowiednia motywacja. Coś, co daje nam chęć do działania. Może to być własny zamiar zmiany sylwetki i poprawa swojego samopoczucia, może też być chęć zmiany swojego ciała dla dziewczyny, żony czy kochanki. Drugą sprawą jest to, by w trakcie treningu pamiętać o odpowiedniej suplementacji. Zależnie od tego, na czym na m najbardziej zależy – czy pracujemy by pozbyć się tłuszczu, a może pracujemy po to, by wyrzeźbić klatę – powinniśmy przyjmować odpowiednie preparaty wzmacniające i suplementacyjne. Czytaj dalej Najważniejszy jest cel i dobry suplement

Odpowiedni suplement podczas ćwiczeń

Amatorów ćwiczeń na siłowni oraz uprawiania innych sportów przybywa. Jak widać moda na zdrową sylwetkę na dobre u nas zagościła. Siłowni i centrów sportu przybywa niczym grzybów po deszczu i coraz chętniej do nich uczęszczamy. Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne są odpowiednie odżywki oraz suplementy diety, które pomagają osiągnąć zamierzony efekt – ułatwiają schudnięcie, nabranie masy mięśniowej, wzmacniają, dają siłę do działania oraz uzupełniają niedobory witamin i minerałów, które podczas wysiłku szybko tracimy wraz z potem. Czytaj dalej Odpowiedni suplement podczas ćwiczeń