Ekstremalna jazda na rowerze

Każdy z nas powinien uprawiać jakiś sport. W końcu to właśnie dzięki aktywności fizycznej możemy pochwalić się lepszą kondycją, lepszym samopoczuciem oraz zdrowiem. Jednak wcale nie musimy inwestować w drogi sprzęt, aby zacząć się ruszać. Wystarczy, że postawimy na klasyczną jazdę na rowerze. Każdy z nas może ją uprawiać, niezależnie od swojego poziomu zaawansowania oraz kondycji.

Czytaj dalej Ekstremalna jazda na rowerze

Rowerowy zawrót głowy

Moda czy też trend rowerowy jaki z roku na rok kształtuje się w nieomal każdym mieście w Polsce może napawać radością. Z tego powodu weselą się nie tylko sprzedawcy rowerów, ale i urzędnicy miast bowiem maleją w ten sposób korki na drogach, cieszą się również mieszkańcy, bowiem wraz z narastającym zamiłowaniem rowerami budują się coraz to nowsze drogi rowerowe i inne obiekty, w których można się zrelaksować i odpocząć.

Rosnący procent aktywnych cyklistów w ostatnich latach wzrósł kilkukrotnie, a postawa ludzi, którzy coraz częściej dokonują sensownych wyborów dbając o swoje zdrowie fizyczne na pewno zasługuje na afirmację, bowiem w nowoczesnym świecie słodkich i tuczących pokus, kłopot otyłości i słabej sprawności ruchowej stanowi ogromne zagrożenie.

Czytaj dalej Rowerowy zawrót głowy

Zepsuty rower, niekoniecznie martwy

W czasie rosnącej popularności zdrowego trybu życia, co ja całkowicie pochwalam, spotykamy się często z kampaniami nawołującymi do ruchu. Słyszymy załóż adidasy i biegnij, chwyć ręcznik i udaj się na basen, wyjmij rower i jeździj. Bez kłopotu odnajdziemy wszystkie te rzeczy, no może oprócz roweru, ale tu wystarczy odwiedzić najbliższy sklep rowerowy. Jednak w całym tym społecznym zamieszaniu brakuje mi kilku potrzebnych informacji, no bo o ile z wymianą uszkodzonych butów nie powinniśmy napotkać problemu, o tyle z popsutym rowerem może nie być tak łatwo. Czytaj dalej Zepsuty rower, niekoniecznie martwy

Siodełko – bez niego nie pojedziesz!

Obecnie wybór akcesoriów rowerowych jest ogromny – przy tej ilości sprzętu i dodatków rowerowych potencjalny kupiec musi odnaleźć się w gąszczu superokazji i promocji. Przygotowaliśmy krótki poradnik na co zwracać uwagę przy zakupie jednego z najważniejszych elementów roweru – siodełka. Niby jazda bez niego jest możliwa, ale jakoś nie wyobrażamy sobie dłuższej trasy bez wygodnego i dopasowanego siodełka. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi radami. Czytaj dalej Siodełko – bez niego nie pojedziesz!

Jaki rower najkorzystniej wybrać?

Wybieranie roweru nie jest łatwą sprawą, przede wszystkim, jeżeli to ma być pierwszy, całkowicie niezawodny i fachowy rower. Początkujący cyklista musi po pierwsze poznać wszelki sprzęt rowerowy, bardzo ważne jest również aby wiedział, Na co liczy od swojego nowego dwukołowca. Jeśli wiesz już, do czego chciałbyś zastosować go – czy do tras relaksacyjnych czy do treningów, znacznie łatwiej będzie Ci dokonać wyboru, będziesz też wiedzieć na jakie części trzeba szczególnie zwrócić uwagę.

Czytaj dalej Jaki rower najkorzystniej wybrać?

Czemu rower, a nie inna aktywność?

Ogólnie pojmowane kolarstwo to coś, na co wskazane jest popatrzeć z atencją. Dlaczego? Otóż trudno natrafić na podobną aktywność, która wyróżniałaby się tak okazałą liczbą atutów. Zresztą, aby się o tym przekonać, wystarczy jeno rzucić okiem na te niżej przedstawione.

Czytaj dalej Czemu rower, a nie inna aktywność?

Problem nieodśnieżanych dróg rowerowych

W dzisiejszych czasach w miesiącach zimowych możemy spotkać coraz więcej rowerzystów. Choć w powszechnej opinii zima nie jest dobrym czasem na rowery to praktyka pokazuje jednak, że jest inaczej. Aby jeżdżenie zimą było komfortowe trzeba zadbać o odpowiednią odzież, która zatrzymuje ciepło i jednocześnie pozwala na wentylację. Czytaj dalej Problem nieodśnieżanych dróg rowerowych