Podział soczewek kontaktowych

Na rynku istnieje mnóstwo typów soczewek, dlatego też jeśli pierwszy raz pragniesz zakupić je, trzeba sprawdzić czym one się różnią. Wśród soczewek w pierwszej kolejności należy wymienić soczewki jednorazowe jak również wielorazowego użytku, miękkie jak i twarde, kosmetyczne oraz korygujące. Dodatkowo soczewki korygujące dzielą się w zależności od wad wzroku. Trzeba wiedzieć, że niemal każdy może nosić soczewki, lecz istotne jest, by były one poprawnie dobrane, w związku z tym najpierw zarejestrujmy się do fachowca, który dobierze do naszych oczu prawidłowy typ soczewek.

Czytaj dalej Podział soczewek kontaktowych

Podział soczewek kontaktowych

Na rynku jest wiele rodzajów soczewek kontaktowych, dlatego też jeżeli pierwszy raz chcesz je kupić, należy poznać czym się odróżniają od siebie. Pośród soczewek po pierwsze możemy wyróżnić soczewki jednorazowe jak również wielokrotnego użytku, twarde i miękkie, korygujące oraz kosmetyczne. Oprócz tego soczewki terapeutyczne możemy podzielić w zależności od wady wzroku. Trzeba wiedzieć, że niemalże każdy może nosić soczewki, jednakże bardzo ważne jest, żeby zostały odpowiednio dobrane, w związku z tym najpierw zarejestrujmy się na wizytę u specjalisty, który dopasuje na nasze potrzeby prawidłowy rodzaj soczewek.

Czytaj dalej Podział soczewek kontaktowych

Astygmatyzm – poważna wada wzroku

Jeżeli powtarza się sytuacja, że dana osoba widzi otaczający świat z zaburzoną ostrością, nie widzi wszystkich konturów danych przedmiotów, kontury te są nieostre i zniekształcone, oznacza to, że wystąpiła choroba zwana astygmatyzmem, zwana tez inaczej niezbornością oka. Objawy zależne są też od tego, jak duża jest to wada, bowiem są różne stopnie tej choroby. Czytaj dalej Astygmatyzm – poważna wada wzroku