Na czym polega spedycja?

Spedycja jest wyspecjalizowaną gałęzią usług dostępnych na rynku, które są związane z profesjonalną organizacją przewozu towarów. Co ciekawe branża ta ma wielowiekowe tradycje, a jej początki sięgają XV wieku. Przewóz towarów może się dziś odbywać różnymi kanałami – drogą lądową, kolejową, morską czy lotniczą. Z tego rodzaju usług korzystają przede wszystkim producenci wszelkich towarów, a także dystrybutorzy oraz podmioty zajmujące się importem lub eksportem.

Czytaj dalej Na czym polega spedycja?

Czy spedycja intermodalna jest opłacalna?

Firmy spedycyjne chcąc sprostać coraz większym wymaganiom swoich kontrahentów są zmuszone stale unowocześniać zakres usług wprowadzając zaawansowane technologie. W związku z kryzysem finansowym, który dotknął już praktycznie wszystkie sektory gospodarki, spedytorzy uzyskują przewagę konkurencyjną, gdy potrafią zoptymalizować koszty swoich Klientów związane z wydatkami poniesionymi na transport towarów lub materiałów produkcyjnych. Czytaj dalej Czy spedycja intermodalna jest opłacalna?

Transport i spedycja w Polsce i Europie

Niektóre miasta, ze względu na swoje wyjątkowe położenie, mają wyjątkowe możliwości komunikacyjne. Jeżeli chodzi o możliwości, jakie daje spedycja i transport Szczecin jest ulokowany idealnie. Miasto leży blisko zachodniej granicy Polski, na przecięciu dróg biegnących ze wschodu i południa. Niezależnie od komunikacji drogowej i kolejowej, miasto może korzystać z dróg transportu morskiego i śródlądowego. Jezioro Dąbie, do którego wpada pławna Odra, łączy się z zalewem Szczecińskim, który  kanałem przez Świnoujście jest połączony z Bałtykiem. Czytaj dalej Transport i spedycja w Polsce i Europie