Suplement na wiele dolegliwości

Mówiąc o BCAA, musimy w głównej mierze wskazać na dobroczynny wpływ owego suplementu diety dla sportowców na kwestię przyrostu masy mięśniowej, na stosunkowo szybkie efekty tego przyrostu. Mówiąc o BCAA, nie możemy jednak zapominać o tym, że ma on wpływ również na inne aspekty. Wielu z nas podejmuje aktywność fizyczną w tym celu, aby co nieco zrzucić ze swojej wagi, wielu chce uszczuplić swoją tkankę tłuszczową, chce wymodelować sylwetkę swojego ciała, wyrzeźbić ją w ten sposób, aby stała się bardziej seksowna, aby móc się pochwalić bardziej atrakcyjnym ciałem. BCAA, czyli aminokwasy rozgałęzione to suplement diety, który bardzo wydatnie może nam pomóc w uzyskaniu owego celu, którego działanie jest wielokierunkowe, który bardzo pozytywnie wpływa na wiele aspektów. Czytaj dalej Suplement na wiele dolegliwości

Wiedza podstawa o treningach

Mogłoby się wydawać, że wszelkiego rodzaju kursy, w tym również kursy specjalisty przygotowania motorycznego przygotowujące do pracy w zawodzie trenera osobistego polegają na tym, że przekazywana jest określona wiedza i przekazywane są konkretne umiejętności niezbędne w uzyskaniu stosownych kwalifikacji. W przypadku kursów na trenera personalnego mamy jednakże do czynienia z nieco inną sytuacją. W tejże sytuacji, bowiem musimy wskazać na inne wymagania stawiane osobom przystępującym do takiego kursu. Te wymagania różnią się w zależności od ośrodka prowadzącego szkolenie, ale wiele z nich ma bardzo zbliżone wymagania od uczestników kursu. Na pewno możemy wskazać na uzyskanie pełnoletności, na pewno musimy wskazać na posiadanie, co najmniej średniego wykształcenia, ale to nie wszystko. Czytaj dalej Wiedza podstawa o treningach

Działanie BCAA na sportowca

Jeśli ćwiczymy na siłowni, jeśli chcemy uzyskać większą masę mięśniową, a przy tym również chcemy poprawić inne parametry naszego ciała, to na pewno warto jest sięgnąć do dobrej wspomagającej nas diety, a poza tym również nie możemy zapomnieć o wspomaganiu się dobrymi suplementami diety przeznaczonymi dla sportowców. Jest ich wiele i dlatego też w tym miejscu chcemy wskazać na jedną z bardziej popularnych odżywek, jaką jest niewątpliwie BCAA. Ów skrót oznacza aminokwasy rozgałęzione (branched chained amino acids). Co możemy uzyskać dzięki stosowaniu BCAA? Czytaj dalej Działanie BCAA na sportowca

Dorian Yates – zwrot w życiu

Można sądzić, że pobyt w więzieniu, że wyrok skazujący jest czymś przekreślającym całe życie. Nic z tych rzeczy, a przynajmniej nie w każdym przypadku. Doskonałym tego przykładem może być brytyjski kulturysta, Dorian Yates. Być może to właśnie pobyt w więzieniu był tym impulsem do tego, aby rozpocząć karierę siłacza, aby rozpocząć karierę kulturysty. Dorian Yates przebywał za kratami przez okres pół roku i to właśnie w tym miejscu zyskał miano najsilniejszego więźnia. Ten fakt stał się powodem tego, że po wyjściu z więzienia, w roku 1983 Dorian Yates rozpoczął treningi siłowe. To, co wyróżniało Doriana Yatesa, to przede wszystkim postawienie na dużą intensywność treningów. Istniało bowiem takie założenie, iż właśnie taki typ treningu jest najbardziej efektywny. W przypadku Doriana Yatesa sprawdziło się to idealnie.

Czytaj dalej Dorian Yates – zwrot w życiu

Zacznij ćwiczyć – sport jest modny!

W dzisiejszych czasach wyznacznikiem bycia „trendy” nie są wcale pieniądze. Jeżeli chcemy czuć się modni, to nie tylko powinniśmy dbać o swój wygląd, pozycję w mediach społecznościowych, ale również o kondycję fizyczną. Kiedyś ludzie ćwiczyli dla zrzucenia zbędnych kilogramów. Obecnie już nie tylko doskonała sylwetka jest powodem do ćwiczeń, lecz także chęć pasowania do grupy.

Czytaj dalej Zacznij ćwiczyć – sport jest modny!

Regeneratory na noc

Odżywki mogą być bardzo różne. Zazwyczaj przyjmujemy odżywki na masę, rzeźbę, redukcję tkanki tłuszczowej czy też te regeneracyjne po treningu. Świat odżywek zasadniczo jest jednak bardziej bogaty. Między innymi możemy wśród nich wyróżnić odżywki przyjmowane na noc. Czy ma to sens? Jak najbardziej tak. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele odżywek, które przyjmowane powinny być na noc. Są to specjalne suplementy diety, które są przyjmowane tylko i wyłącznie przed snem. Ich działanie jest bardzo proste. Wspomagają one regenerację, która zazwyczaj odbywa się podczas snu. Jeśli chodzi o te odżywki, to na pewno trzeba w tym miejscu wskazać na taką cechę jak wydłużone wchłanianie substancji. Dzięki temu składniki odżywcze są wchłaniane przez organizm w sposób równomierny, co też jest bardziej efektywne. Można jeszcze w tym miejscu zapytać o ich cenę. Oczywiście te mogą być bardzo różne, aczkolwiek patrząc na ich skuteczność, na pewno nie muszą być bardzo drogie.

Czytaj dalej Regeneratory na noc

Optymalne efekty treningowe

Trening fizyczny bez wątpienia jest czymś bardzo ważnym w życiu każdego z nas. Oczywiście samo pojęcie treningu w niektórych przypadkach możemy sprowadzić tylko i wyłącznie do pojęcie aktywności fizycznej, ale w wielu przypadkach jak najbardziej trzeba mówić o ciężkim wysiłku. Oczywiście nie ma chyba nikogo, kto trenowałby na siłowni nie mając określonego celu przed sobą. Są tacy, którym zależy w sposób szczególny na zredukowaniu swojej tkanki tłuszczowej, są także i ci, którym zależy na znaczącym zwiększeniu wytrzymałości czy też na zwiększeniu masy mięśniowej. W tym miejscu należy podkreślić, iż oprócz codziennego ciężkiego treningu bardzo ważnym elementem są specjalne odżywki wspomagające ów trening. Rodzajów odżywek mamy oczywiście wiele, aczkolwiek na pewno trzeba podkreślić, że większość z nich to naprawdę bardzo wysoka jakość.

Czytaj dalej Optymalne efekty treningowe

Skutki sterydów w sporcie

Bardzo często słyszymy, że sportowcy sięgają po doping, aby móc osiągnąć lepsze wyniki w swej kategorii. Warto, więc wiedzieć, że preparaty te są na ogół stosowane przez wielu sportowców, jako forma chemicznego dopingu, który to nie jest legalny. Zażywanie sterydów, jako formy dopingu jest zabronione, co sprawia, że wielka ilość sportowców została już zdyskwalifikowana, jeśli w ich organizmie odnaleziono owe nielegalne związki chemiczne. Najczęściej sterydy stosowane są, jeśli mamy do czynienia ze sportami siłowymi. Dzieje się tak, dlatego, że w dyscyplinach tych stawia się na siłę oraz wytrzymałość, a w osiągnięciu tych celów przecież w ogromnym stopniu pomagają nam właśnie sterydy. Tym samym zażywając je możemy sobie zapewnić zwycięstwo w wielu dyscyplinach sportowych. Najczęściej jednak z pomocą sterydów staramy się odnieść sukces w dziedzinie kulturystyki, a także w pływactwie oraz kolarstwie. Stosowanie sterydów w sporcie zawodowym jest zabronione i uważane za sztuczny doping.

Czytaj dalej Skutki sterydów w sporcie

Przesadny trening crossfit

Crossfit to forma treningu, która od wielu lat zyskuje na całym świecie ogromne rzesze swoich zwolenników. Bez wątpienia trzeba podkreślić, że jest to bardzo ciężki trening, który jednak może przynieść bardzo korzystne rezultaty. Jednakże crossfit ma także swoje drugie oblicze. O co chodzi w tym drugim obliczu? Mamy tutaj na myśli dążenie do osiągnięcia założonego efektu zbyt szybko, a poza tym również o to, że mamy wokół wielu trenerów treningów crossfit, którzy de facto ukończyli tylko podstawowy jego kurs i nie rozwijają się w tym kierunku nadal. Tymczasem crossfit to dosyć spory kawałek wiedzy, tematyka, którą jak najbardziej można i trzeba rozwijać.

Czytaj dalej Przesadny trening crossfit