Sprzątamy kuchnię. Praktyczne porady

Żeby utrzymać dom w należytym porządku trzeba w nim regularnie sprzątać. Niektóre pomieszczenia, jak salon czy sypialnia nie są tak podatne na zabrudzenia, jak na przykład kuchnia. To w niej bardzo szybko powstaje nieporządek. Trudno się dziwić. W kuchni dzień w dzień coś robimy, więc codziennie coś jest do zrobienia. Czasami masz już tego dość? Ale spokojnie, jest sposób na dość szybkie i bezstresowe sprzątanie kuchni.

Czytaj dalej Sprzątamy kuchnię. Praktyczne porady

Jak nauczyć dziecko sprzątać?

Według opinii psychologów dziecko jest odpowiednio ukształtowane do porządkowania swoich zabawek od trzeciego roku życia. Pierwsze próby nauczenie go pewnych obowiązków powinniśmy wprowadzać od najmłodszych lat po to, aby w przyszłości uniknąć znaczących problemów ze zmotywowaniem dzieci do sprzątania. W końcu bałagan to nic przyjemnego. Czytaj dalej Jak nauczyć dziecko sprzątać?

Pranie dywanów potrafi być trudne

Ludzie lubią przebywać towarzystwie, potrzebują przyjaciół, aby poczuć przynależność do danej grupy. Dlatego właśnie tak zwane domówki pozwalają nawiązać kontakty z nowymi osobami oraz podtrzymać już z tymi, których znamy. Sprzątanie po takim spotkaniu jest jednak wyzwaniem. Czytaj dalej Pranie dywanów potrafi być trudne

Sprzątanie przemysłowe – jak wybrać?

Właściciele wszelkich zakładów produkcyjnych, firm, biur, magazynów i sklepów borykają się ze sporymi problemami wynikającymi z potrzeby zachowania czystości. Aby przestrzeń została faktycznie dobrze i sprawnie posprzątana zlecić należy to fachowcom, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu zrobią to szybko, sprawnie, zostawiając po sobie metry kwadratowe idealnie czystej przestrzeni. Przy wyborze idealnej firmy zajmującej się sprzątaniem przemysłowym i gospodarczym należy kierować się jednak kilkoma wytycznymi. Czytaj dalej Sprzątanie przemysłowe – jak wybrać?

Firma sprzątająca pomysłem na biznes

Zawód sprzątaczki od lat traktowany jest jako zajęcie gorszej jakości, jednak jak się okazuje, jest to profesja ciesząca się obecnie jednym z  najwyższych wskaźników zatrudnienia w naszym kraju. W ostatnich latach przybywa zarówno drobnych usługodawców, jak i profesjonalnych agencji zajmujących się sprzątaniem i porządkami. Czytaj dalej Firma sprzątająca pomysłem na biznes