Zwiększenie powierzchni roboczej w kuchni

Dla miłośników sztuki kulinarnej ilość powierzchni roboczej w kuchni jest sprawą bardzo ważną.  Ci, którzy lubią gotować, potrzebują miejsca nie tylko na garnki, miski, akcesoria kuchenne, ale przede wszystkim na to, aby wygodnie móc przygotowywać rozmaite dania i potrawy. W aktualnie budowanych mieszkaniach kuchnie nie zawsze są dostatecznie duże, aby móc w kuchni zagwarantować sobie duży blat kuchenny. Często są to tak zwane aneksy, w których trzeba zmieścić sprzęty AGD i meble na naczynia oraz garnki.

Czytaj dalej Zwiększenie powierzchni roboczej w kuchni

Wnętrza w stylu prowansalskim

Styl prowansalski w aranżacji wnętrz nawiązuje do estetyki domów z południa Francji, do regionu Prowansji, która kojarzy się z lawendą, stylowymi meblami i sielskimi wnętrzami.  Wnętrza nawiązujące swoją stylistyką właśnie do klimatów z południa Francji, cieszą się coraz większą popularnością, a miłośnicy sielskich wnętrz, aranżując wystrój swoich domów coraz częściej sięgają bowiem po estetykę prowansalską, która wnosi do wnętrz niepowtarzalny charakter. Styl ten doskonale bowiem wpisuje się w potrzeby ludzi, którzy chcą wprowadzić do swojego domu oryginalność, piękno i przytulność.

Czytaj dalej Wnętrza w stylu prowansalskim

Meble do kuchni w stylu prowansalskim

Styl prowansalski to kwintesencja naturalnego piękna, harmonii i subtelności, a kuchnia w stylu prowansalskim to kuchnia, w której dominuje sielskość i naturalność. Prowansalska estetyka jest od wielu lat bardzo modna i szczególnie mile widziana w kuchniach. Styl ten nawiązuje do aranżacji domów na południu Francji i tam jest najbardziej popularny, ale dzięki stylowym dodatkom i meblom, możemy go wprowadzić do wnętrza każdego domu czy mieszkania. Prowansja to kraina pełna słońca, która kojarzy się z zapachem lawendy i z wysokimi cyprysami.

Czytaj dalej Meble do kuchni w stylu prowansalskim

Jak urządzić dom w stylu prowansalskim?

Styl prowansalski zwany również angielskim czy francuskim jest pełny czaru i uroku dodatków vintage, mebli pełnych duszy, różnorodności tekstur i wszechobecnych motywów kwiatowych. Często, niestety omylnie nazywa się go również ‚Shabby Chic’, niestety jest to tylko nazwa popularnej firmy sprzedającej dekoracje w stylu prowansalskim. Samo wybudowanie domu nie wystarczy – trzeba nadać mu duszę. Czytaj dalej Jak urządzić dom w stylu prowansalskim?

Styl francuski a styl prowansalski?

Właściciele domów lub mieszkań urządzają swoje wnętrza w różnych stylach. A jest w czym wybierać. Można tutaj wymienić styl minimalistyczny, eklektyczny, klasyczny, styl eko czy styl glamour. Oczywiście nie oznacza to, że zostały wymienione tu wszystkie style. Jest ich znacznie więcej, jednak najwięcej miejsca chce poświecić stylowi francuskiemu, który przez Polaków nie jest często wybierany. U nas najczęściej króluje styl minimalistyczny lub klasyczny. Czytaj dalej Styl francuski a styl prowansalski?