Czym wyróżnia się styl skandynawski?

Każdego roku rynek projektantów wnętrz jest zasypywany zleceniami stworzenia wystroju w określonym stylu. Od jakiegoś czasu bardzo modny i spotykający się z wielkim zainteresowaniem jest styl skandynawski. Czym on się wyróżnia? Dlaczego tak wiele osób decyduje się na niego w różnych miejscach na świecie? Dla kogo taki styl sprawdzi się najlepiej?

Czytaj dalej Czym wyróżnia się styl skandynawski?

Wyjątkowość Ceramiki Mynte Ib Laursen

Ib Laursen jest duńską marką, projektującą i produkującą dekoracje do wnętrz, meble, tekstylia oraz słynną Ceramikę Mynte, która znajduje coraz większą liczbę zwolenników. Na czym polega jej wyjątkowość? Czy popularna jest tylko dlatego, że jest produktem słynnej duńskiej marki?

Czytaj dalej Wyjątkowość Ceramiki Mynte Ib Laursen

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Dzisiaj styl skandynawski jest coraz popularniejszy, jak mowa o meblowaniu domów. Niemalże na całym świecie zyskuje sobie bardzo wielu zwolenników. Powodów tego jest bardzo wiele, i z pewnością każdy zapytany o to, dlaczego wybrał właśnie ten styl, wskaże nieco inne powody. Bardzo często jako jeden z ważniejszych powodów wskazywana jest prostota tego stylu, żeby nie powiedzieć pewna surowość.

Czytaj dalej Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Jak urządzić małe wnętrze?

Mieszkania są drogie – niezależnie od tego czy to wymarzone znajduje się na wsi, i w mieście. Niewiele jest osób, które mają nieograniczone możliwości finansowe, a każda z nich chciałaby mieć własne cztery kąty. Nawet ciasne – ale WŁASNE. Często więc, przez wzgląd na finanse, rezygnuje się z większego metrażu wybierając ten dużo mniejszy. Czytaj dalej Jak urządzić małe wnętrze?

Skandynawia w polskim domu

Jakie kolory kojarzą nam się z zimą? Błękit, szary, a szczególnie biel. Ten ostatni jest głównym elementem aranżacji mieszkania w stylu skandynawskim. Lśniąco białe ściany i pobielane meble. To odpowiedź jak zyskać więcej światła, w krótkie zimowe dni i jak dodać sobie energii, kiedy na dworze zimno i trzaska mróz. To nie wszystko. Intensywne kolory raczej nie goszczą na ścianach skandynawskich domów. Czytaj dalej Skandynawia w polskim domu

Styl skandynawski, czyli urok prostoty!

Proste i funkcjonalne rozwiązania. To główna idea przyświecająca stylowi skandynawskiemu (czy to w urządzaniu wnętrz czy projektowaniu mebli). Dobrą ilustracją takiego podejścia do aranżacji jest to, co na całym świecie proponuje na przykład Ikea. Patrząc na oferowane przez tę sieć produkty, łatwo wyliczyć najważniejsze cechy, które charakteryzują styl skandynawski… Czytaj dalej Styl skandynawski, czyli urok prostoty!