Wiedz, jak się dobrze ubrać

Moda wydaje się niezbyt skomplikowana, właściwie przecież codziennie stajemy przed dylematem, co wybrać. Przeważnie podejmuje dobre decyzje. Jednakże moda to coś więcej, to sztuka, którą trzeba pielęgnować.

Jeśli marzą ci się stylowe kreacje każdego dnia powinnaś pamiętać o kilku zasadach.

Ubranie określa ciebie. Zdecydowanie to prawda, na podstawie twojego ubrania można coś już wywnioskować o twoim charakterze i podejściu do życia. Bez względu na wszystko, wysyłasz informacje na swój temat. Specjaliści od wizerunku zauważają, że ubranie to nie tylko kwestia estetyki, to przede wszystkim sposób na wyrażenie siebie. Możesz robić to świadomie i wiedzieć jednocześnie, jakie wrażenie sprawiasz.

Czytaj dalej Wiedz, jak się dobrze ubrać

Chusty do noszenia dzieci

Chusty stanowią jeden z najstarszych i jednocześnie cieszących się największą popularnością rodzajów nosideł. Ich ogromny wybór, jaki mamy obecnie na rynku sprawia, że każda mama jest w stanie znaleźć dla siebie taką, która zapewni jej największy komfort, zaś dla maluszka będzie stanowiła okazję do bliskiego kontaktu z mamą.

Wielu rodziców boi się, że chusta nie zapewni odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla ich smyka. Najczęściej ich wątpliwości budzi kwestia upadku. Należy zauważyć, że stanowią bardzo stabilny rodzaj nosidła, z którego żaden, nawet najbardziej ruchliwy szkrab nie będzie miał możliwości wypaść.

Czytaj dalej Chusty do noszenia dzieci

Styl nowojorski w naszym domu

Dodatki w zygzaki, wzory heksagonalne, pasy i romby to elementy charakterystyczne dla stylu nowojorskiego, typowe między innymi dla stylu retro. Wzory geometryczne obecne są na tkaninach, tapetach, a nawet płytkach ceramicznych. A ponieważ mowa o stylu rodem z Nowego Yorku, elementem, który doskonale się z takimi wzorami łączy, jest cegła, zwłaszcza malowana.

Czytaj dalej Styl nowojorski w naszym domu

Marka dla małych i dorosłych

Wybranie odpowiedniego sklepu do zrobienia zakupów odzieżowych nie jest zadaniem prostym. Nie ma się czemu dziwić. Każdy ma przecież swój całkowicie indywidualny gust i nie każdy sklep będzie się nam podobać. Każda grupa wiekowa posiada swój unikalny styl, podobnie każda grupa społeczna do której przynależymy my również. Dlatego też wiele marek odzieżowych dopasowuje nawet całą swój ofertę do konkretnej grupy docelowej, jaką są na przykład osoby ubierające się elegancko, albo młodzież. W tym drugim przypadku znajdziemy marki takie jak chociażby popularny Troll. To marka, w której każda młoda osoba z pewnością szybko się odnajdzie i znajdzie dla siebie idealne ubranie.

Czytaj dalej Marka dla małych i dorosłych

Kominek elektryczny – trend czy fanaberia?

W świecie aranżacji mieszkań zmienia się dużo. To, co jeszcze do niedawna było niedopuszczalne, obecnie śmiało wchodzi na salony. Tak właśnie ma się w przypadku kominków elektrycznych.

Na początku od razu sprostowanie, nie powinno się wybierać kominków elektrycznych jako zamienników zwykłych kominków. Owszem, wielu promuje te produkty w ten sposób, ale jest to pewne semantyczne nadużycie. Kominki elektryczne nie są w stanie i raczej nigdy nie będą zastąpić tradycyjnego kominka. Nie o to tu jednak chodzi.

Czytaj dalej Kominek elektryczny – trend czy fanaberia?

Czy wygląd ma znaczenie?

Trudno wyobrazić sobie świat, w którym nikt z nas nie zwraca uwagi na to, jak wyglądamy i w co jesteśmy ubrani. Na całe szczęście dla projektantów, miłośników mody oraz przede wszystkim sklepów i całego biznesu odzieżowego jest to sytuacja niemożliwa. To, jak wyglądamy, bardzo często jest jednym z przewodnich myśli każdego z nas. Życie w społeczeństwie wymaga przecież od nas tego, by potrafić dobrze zaprezentować samego siebie i nie być traktowanym przez innych jako osoba inna, posiadająca odmienne upodobania. Czytaj dalej Czy wygląd ma znaczenie?

Dekorowanie mieszkań i firm

Spora większość budowli na początku ich użytkowania prezentuje się dosyć prosto i spartańsko. To jak będą odbierane przez ich bywalców w przyszłości zależy w dużej części od tego, czy wprowadzi się do nich jakieś elementy wystroju wnętrz, a jeżeli tak, to w jaki sposób. Co ciekawe można dzięki temu dostać skrajnie różnorakie skutki, w pewnych przypadkach zachęcające, a zdarza się, że odpychające. Czytaj dalej Dekorowanie mieszkań i firm