Jak pokonać otyłość?

Otyłość jest to patologiczny stan, charakteryzujący się gromadzeniem tkanki tłuszczowej w stopniu przewyższającym potrzeby organizmu. W praktyce o otyłości mówimy, kiedy waga ciała człowieka jest o 20% za duża. Obecnie istnieją sposoby, aby bardzo dokładnie obliczyć ilość nadprogramowych kilogramów. Ale najważniejsze jest samopoczucie konkretnej osoby. Jeśli źle czujemy się we własnym ciele, a najprostsze czynności fizyczne stają się dla nas problemem, prawdopodobnie należymy do grupy osób otyłych. Czytaj dalej Jak pokonać otyłość?

Jak szybko schudnąć?

Kuracje odchudzające, których głównym celem jest pozbycie się zbędnych kilogramów, bazujące na różnorodnych dietach cud rzadko przynoszą pożądane efekty. Większość osób decydujących się na specyficzny sposób odżywiania się zauważa, że nieprawidłowa dieta niekorzystnie wpływa na organizm powodując zaburzenia zdrowotne. Negatywnym wynikiem źle zbilansowanej diety jest również efekt jo-jo powodujący wahania masy ciała. Czytaj dalej Jak szybko schudnąć?

Otyłość – choroba naszych czasów!

Najczęstszym problemem osób chorujących na otyłość, czy cierpiących na nadwagę jest prowadzenie złego stylu życia. Szybkie tempo, zła dieta, brak aktywności fizycznej, jadanie o różnych porach wszystkiego, nie ważne, czy jest zdrowe, to czynniki, które prowadzą do przybierania na wadze. Z takimi problemami wielu ludzi próbuje radzić sobie na wszelki sposoby a jednym z nich jest suplementacja. Czytaj dalej Otyłość – choroba naszych czasów!