Gdzie kupować części do naczep?

Jak wszystkie pojazdy mechaniczne, stan techniczny naczep musi być systematycznie kontrolowany. Przeglądy zapobiegają usterkom i pozwalają wymienić zużyte komponenty. Gdzie szukać części do naczep?

W nowoczesnym przedsiębiorstwie produkującym nie może zabraknąć ciężarówek i naczep. To właśnie za ich pomocą transportuje się gotowe produkty do hurtowni czy sklepów. By uczestnicy ruchu drogowego i przewożone towary były w pełni bezpieczne, konieczne jest przeprowadzanie regularnych kontroli wszystkich pojazdów. Przeglądy mają odpowiedzieć na pytanie, czy poszczególne środki transportu są sprawne techniczne, a poruszanie się nimi nie stanowi zagrożenia. Gdzie szukać części do naczep, gdy zostanie stwierdzona usterka?

Czytaj dalej Gdzie kupować części do naczep?

Przeprowadzki do Anglii

Wstąpienie przez Polskę do Unii Europejskiej spowodowało falę wielkiej emigracji zarobkowej. To zdumiewające, że aż tak wielu Polaków oraz Polek nie mogło znaleźć swojego miejsca w naszym kraju. Cóż, mają się nad czym zastanawiać kolejne ekipy rządzące, aby jakoś zatrzymać ten trend. W zdecydowanej większości osoby czy rodziny, które wyjechały z kraju decydują się na stałą przeprowadzkę i zamieszkanie poza granicami Polski.

Czytaj dalej Przeprowadzki do Anglii

Czemu mój samochód dalej nie lata?

Wydawać by się mogło, że żyjemy w filmowej przyszłości. Większość gadżetów ze Star Treka takich jak personalne komunikatory (smartphony) czy wideokonferencje (poprzez Skypa) są na porządku dziennym i nikogo nie dziwią. Jednak czy tak jest naprawdę? Telefon powstał w 1876 roku i dalej działa na podobnej zasadzie. Smartphone nie jest rewolucją. Jest ewolucją. Zmienił nieco formę, pozbył się kabla, ale dalej jest to wariacja na temat wynalazku Bella. Czytaj dalej Czemu mój samochód dalej nie lata?

Na czym polega spedycja?

Spedycja jest wyspecjalizowaną gałęzią usług dostępnych na rynku, które są związane z profesjonalną organizacją przewozu towarów. Co ciekawe branża ta ma wielowiekowe tradycje, a jej początki sięgają XV wieku. Przewóz towarów może się dziś odbywać różnymi kanałami – drogą lądową, kolejową, morską czy lotniczą. Z tego rodzaju usług korzystają przede wszystkim producenci wszelkich towarów, a także dystrybutorzy oraz podmioty zajmujące się importem lub eksportem.

Czytaj dalej Na czym polega spedycja?

e-Myto dla wszystkich

e-Myto dla wszystkich to mowy pomysł rządzących na… no właśnie tu mam problem, na co to właściwie pomysł. Ale zacznijmy od początku.

Rozwój systemów wizyjnych spowodował, że od dłuższego już czasu istnieje techniczna możliwość rozpoznawania automatycznego rejestracji pojazdów. Komercyjnie taki system zafunkcjonował jako pierwszy bodajże na moście Golden Gate w San Francisco. W chwili obecnej zaś tego typu systemów jest już bardzo wiele. Istnieją więc techniczne możliwości, by bez viaboxów ogarnąć systemem polskie autostrady. Oczywiście system taki wymagałby szeregu zmian w prawie i to nie budzi moich oporów. Ja mam przy tej okazji kilka innych pytań. Czytaj dalej e-Myto dla wszystkich

Do czego służą big bagi?

Worki big bag już dawno opanowały rynek, stając się wyjątkowo silnie pożądanym artykułem ze strony rozmaitych przedsiębiorców. W szczególności tyczy się to bowiem branży, w których konieczne jest organizowanie stałych przewózek towarów z jednego miejsca na drugie. Wówczas jest to doskonałe rozwiązanie z jednej strony na zaoszczędzenie środków pieniężnych, a z drugiej również i doskonała sposobność ku temu, aby przeprowadzić przewózki i załadunki szybko oraz sprawnie. Co zatem daje się w ten sposób transportować? Czytaj dalej Do czego służą big bagi?

Transport i długi przewozowe

Nie zapłacone faktury! To problem, który w branży transportowej osiągnął niebotyczne rozmiary. Bierze się to z wielu powodów, ale do istotnych zaliczyłbym drapieżną konkurencję, która zmusza do realizacji zleceń bez odpowiedniego finansowo-prawnego zabezpieczenia. Innym, istotnym, problemem jest oczywiście fakt, że  przeciętna wielkość firmy transportowej  nie jest zbyt duża. Czytaj dalej Transport i długi przewozowe

Czego wymagają od nas wyjazdy?

Urlop przeznaczany przez większość z nas jest na wypoczynek. Chcąc naprawdę zapomnieć choć na chwilę o ciężkiej pracy, postanawiamy opuścić własne miejsce zamieszkania i wyjechać do odległego kurortu. Dla jednych będzie to obszar nadmorski, dla drugich górski. Zanim do tego dojdzie, trzeba o czymś ważnym pamiętać. O co tutaj chodzi? O wybranie odpowiedniego środka transportu oraz kwater. Wszak to od nich będzie zależało czy uda się nam bezpieczna podróż oraz czy będziemy mieli gdzie przenocować. Czytaj dalej Czego wymagają od nas wyjazdy?

Specjalistyczne usługi transportowe

Przeprowadzka to czas, kiedy spotyka nas zarówno wiele radości, jak i stresów. Pakowanie, przewóz rzeczy a potem ponowne ich rozpakowanie to nie lada wysiłek logistyczny. Dlatego dobrze zawczasu dokładnie zaplanować wszystkie podejmowane przez nas działania. Warto sporządzić listę, według której rozpoczniemy pakowanie, a także opisać poszczególne kartony, pudełka czy torby, zaznaczając w ten sposób, co znajduje się w środku.

Czytaj dalej Specjalistyczne usługi transportowe

Transport we Wrocławiu – fokus na kolej

Wrocław, wychodząc naprzeciw zarówno swoim mieszkańcom, jak i odwiedzającym go licznie turystom, posiada kilka różnych opcji transportu publicznego, dzięki którym każdy dotrzeć może do wszystkich możliwych zakątków miasta. Najbardziej popularną, i tym samym, najbardziej rozwiniętą formą komunikacji miejskiej są autobusy oraz tramwaje, mające najszerszy zasięg i będące najbardziej dogodnym sposobem przemieszczania się po okolicy. Czytaj dalej Transport we Wrocławiu – fokus na kolej